Pavasaris ne tik išjudina jausmus, bet ir verčia atidžiau pasidomėti aplinka, kurioje gyvename. Susirūpinę klausiame mūsų ekspertų, ar saugu naudoti vienkartinius indus, kokią žalą daro ant kelių barstoma druska ir kokių gėlių nerekomenduojama auginti kambariuose?
Pavasaris ne tik išjudina jausmus, bet ir verčia atidžiau pasidomėti aplinka, kurioje gyvename. Susirūpinę klausiame mūsų ekspertų, ar saugu naudoti vienkartinius indus, kokią žalą daro ant kelių barstoma druska ir kokių gėlių nerekomenduojama auginti kambariuose?
Ne išimtis – ir sveikata. VU Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto mokslo darbuotoja Asta Dervinytė Bongarzoni lygino Lietuvos ir Italijos vaikų, lankančių ikimokyklinio ugdymo įstaigas, psichikos sveikatos būklę. Tyrimų rezultatai verčia suklusti tėvus, auklėtojus, vaikų psichikos sveikatos specialistus. Lietuva pirmauja pagal savižudybių skaičių, patyčių statistiką, piktnaudžiavimą alkoholiu. Kodėl Lietuvos gyventojų psichikos sveikatos rodikliai tokie prasti? Į šį klausimą atsako VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ir Medicinos fakulteto docentas, Vaiko raidos centro klinikos vadovas, Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto narys ekspertas Dainius Pūras.
Mokslininkus gali sudominti net… bebrai. VU Gamtos mokslų fakulteto doc. dr. Alius Ulevičius straipsnyje „Bebrai ir žmonės: konfliktas ar taikus sambūvis?“ atskleidžia daug visuomenei nežinomų bebrų gyvenimo detalių, supažindina su šios rūšies biologija, vieta ekosistemoje ir kultūrinėje erdvėje.
VU Filologijos fakulteto doc. dr. Daiva Sinkevičiūtė straipsnyje „Kokios yra mūsų pavardės?“ aiškina pavardžių kilmę, darybą ir jų formavimąsi.
Jeigu Jums nesvetima šiandien aktuali frazė „neturiu laiko“, siūlome susipažinti su VU Žurnalistikos instituto prof. dr. Žyginto Pečiulio mintimis apie medijas – nors jau dabar susigaudyti greitai besikeičiančioje medijų pasiūloje nėra lengva, pašnekovas mano, kad didžiausi pokyčiai mūsų dar laukia. Kokie jie bus?
Laikas – tai pagrindinis filosofinis konceptas, kurį rusų režisierius Andrejus Tarkovskis (1933–1986) išradingai traktuoja savo įvairialypėje kinematografinėje kūryboje. VU Komunikacijos fakulteto lektorius Andrius Gudauskas nagrinėja chaoso problemą ir laiko filosofiją A. Tarkovskio kinematografijoje.
Ar žinote, kas šiandieninius chirurgus sieja su Vilniaus cirulninkais, kurių istorija siekia jau 500 metų, kad VU Orientalistikos centre dėstoma klasikinė tibetiečių kalba, kokie eksponatai VU Mokslo muziejuje yra vieni iš brangiausių? Turbūt ne vieno praeivio žvilgsnį prikausto restauruojamas Šv. Jonų bažnyčios varpinės bokštas – simboliška, kad aukščiausias pastatas senamiesčio erdvėje yra VU architektūrinio ansamblio dalis. Tai tarsi patvirtina posakį „Hinc itur ad astra“ (Iš čia kylama į žvaigždes).
Komentarų: 1
2012-01-24 19:46
KVEPALUSALATyrimų rezultatai verčia suklusti tėvus, auklėtojus, vaikų psichikos sveikatos specialistus. Lietuva pirmauja pagal savižudybių skaičių, patyčių statistiką, piktnaudžiavimą alkoholiu. Kodėl Lietuvos gyventojų psichikos sveikatos rodikliai tokie prasti?