„Spectrum“ žengia koja kojon su Lietuvos ir pasaulio gyvenimo aktualijomis. Psichologai, neuropsichologai visame pasaulyje stengiasi atsakyti į klausimą, kas gi vyksta su mūsų intelektu mums senstant. Doc. S. Girdzijauskienė (VU FilosF) pateikia tyrimų rezultatus ir teigia, kad nuolatinis lavinimasis, mokymasis visą gyvenimą didina tikimybę sulaukus garbingo amžiaus turėti sveiką protą.
Gegužės–birželio mėnesiais viso pasaulio dėmesį prikaustė patogeninės Esherichia coli bakterijos sukeltas infekcijos protrūkis Šiaurės Vokietijoje. VU GMF mokslininkai pastaruosius kelerius metus tyrinėja patogeninių bakterijų atsparumo antibiotikams molekulinius mechanizmus ir bando kartu su pasaulio mokslininkais atsakyti į daugelį ne tik mokslui, bet ir visuomenei aktualių klausimų.
Tvarios plėtros klausimus pastarąjį dešimtmetį tyrinėja VU EF mokslininkai, gilindamiesi į N. Kondratjevo bangų teoriją. O štai VU TMI mokslininkai prof. habil. dr. A. Žukauskas ir dr. P. Vitta pristato išmaniąją gatvių apšvietimo sistemą. Pirmieji lietuvių mokslininkų rezultatai jau sulaukė susidomėjimo neseniai San Diege (JAV) vykusioje tarptautinėje kietakūnio apšvietimo konferencijoje. Lietuva yra užsibrėžusi ambicingą tikslą – per kelerius artimiausius metus šalyje turėtų pradėti visu pajėgumu veikti penki integruoti mokslo, studijų ir verslo slėniai. Tai rimta investicija į mūsų mokslo ateitį.
Manote, kad jei esate gimęs Vilniuje ir jame visą laiką gyvenate, tai pažįstate Vilnių? Dr. L. Briedis teigia, kad šis miestas vis dar yra nežinomas – pirmiausia patiems šiandieniniams vilniečiams. Tie, kas su nerimu seka žinias apie aptiktą ozono skylę, kurios riba artėja prie Lietuvos, ras kompetentingą VU GMF prof. A. Bukančio komentarą, o mėgstantieji žiemą ilsėtis šiltuose kraštuose sužinos, ar tai nekenkia sveikatai.
„Perėjęs XX amžių“ – profesoriaus, ilgamečio VU rektoriaus Jono Kubiliaus devyniasdešimtmečiui skirtas straipsnis – šiltas, kolegiškas ir pagarbus susitikimas su pasaulinio garso matematiku. Rytinės Afrikos pakrančių gyventojų – suahelių kalbos, pasirodo, galima išmokti VU Orientalistikos centre, nebūtina vykti į Afriką. Skaitydami apie prieš 30 metų vykusį Šv. Jonų bažnyčios restauravimą sužinosite daug įdomių, niekur neminėtų istorijų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!