• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

STart – finalo atgarsiai

Jovita Valatkaitė | 2008-04-30 10:36 | Komentarų: 0
Studijos

Visą kovą ir balandį jaunieji teisininkai analizavo bankų ir finansų teisės normas, sprendė užduotis ir kovėsi Europos studentų teisininkų asociacijos Lietuvos nacionalinės grupės (ELSA Lietuva) organizuotoje teisminio proceso inscenizacijoje „STart 2008“. Atrankos etapas, aistrų kupinas pusfinalis ir galiausiai – finalas.

Balandžio 26 d. pagaliau paaiškėjo, kas iškovojo didįjį prizą – Europos Parlamento nario Šarūno Biručio įsteigtą stažuotę Europos Parlamente, o kam atiteko čekiai teisinei literatūrai įsigyti.

 

Taigi šeštadienio rytą šešios į finalą iškopusios komandos ir visi, atėję jų palaikyti, susirinko Vilniaus apygardos teismo salėje. Tikrų tikriausias teisėjų kėdes užėmė trumpam jais tapę advokatai iš žinomiausių Lietuvos advokatų kontorų: pagrindiniam „STart 2008“ rėmėjui, advokatų kontorai „Sorainen“, atstovavo advokatė, vyresnioji asocijuota partnerė Agnė Jonaitytė ir advokatas, vyresnysis asocijuotas partneris dr. Tomas Kontautas, „STart 2008“ rėmėjui „Norcous & Partners“ atstovavo kontoros seniūnas dr. Irmantas Norkus, advokatų kontorai „Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai” atstovavo kontoros partneris Vilnius Bernatonis, o advokatų kontorai „Lideika, Valiūnas, Petrauskas ir partneriai LAWIN“ – asocijuota teisininkė Joana Baublytė. „STart 2008“ finalo teisėjų kolegija nusprendė veikti ultra vires – kiekvienoje kovoje jie kaip įmanydami stengėsi išmušti dalyvius iš vėžių nešykštėdami komandoms suktų klausimų. Kad į juos atsakytų, komandų nariai turėjo per keliolika sekundžių perversti krūvas teisės aktų arba improvizuoti vaidinant vienos iš šalių – Vertybinių popierių komisijos – naujai paskirtus darbuotojus.

Kovoms pasibaigus žodis buvo suteiktas „STart 2008“ globėjui – SEB banko prezidento patarėjui, finansų analitikui Gitanui Nausėdai. Jis teigė visuomet su malonumu žiūrintis filmus, kuriuose vaizduojamas teismo procesas. G. Nausėdai labiau patinka stebėti intelekto, o ne jėgos mūšį, todėl teisminę proceso inscenizaciją jis palygino su savo mėgstamais filmais. Stebėdamas „STart 2008“ finalą finansų analitikas taip pat surado daug panašumų tarp teisininko ir ekonomisto specialybių: abiem reikalinga greita reakcija, iškalbos menas ir gebėjimas argumentuoti. G. Nausėda pasveikino jaunuosius teisininkus pasirinkus tokią įdomią bei perspektyvią specialybę ir palinkėjo geros kloties kylant karjeros laiptais.

Pagrindinio „STart 2008“ rėmėjo – advokatų kontoros „Sorainen“ atstovas, vyresnysis asocijuotas partneris dr. Tomas Kontautas teigė, kad bankų ir finansų teisė – tai vienas banginių, ant kurių šiandien laikosi sėkmingiausios advokatų kontoros. Jis teigė esąs laimingas galėdamas kartu su didžiausių Lietuvos advokatų kontorų atstovais išrinkti „STart 2008“ nugalėtojus. Pirmą vietą užėmė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto komanda „Proxima Parada“ (D. Lurje ir M. Matiukas). Taip studentai pasivadino ne veltui: komandos pavadinimas reiškia kitą stotelę, kurią jiems atstos savaitė Europos Parlamente. Komandai taip pat buvo įteikti du bilietai į islandų dainininkės Bjork koncertą. Antrąją vietą užėmė Mykolo Romerio universiteto merginų komanda „Judicious“ (L. Šumskaitė ir R. Merkevičiūtė). Joms buvo įteikti du 500 Lt vertės čekiai teisės literatūrai įsigyti. Trečioji vieta atiteko Vilniaus universiteto Teisės fakulteto komandai „Ad hoc“ (L. Bendoraitytė ir J. Zaleskis). Jie taip pat pasidalijo du čekius (po 300 Lt) teisės literatūrai įsigyti.

Šiais metais „STart“ dalyviai apdovanoti ir specialiu prizu, kurį įsteigė „Norcous & Partners“ projektas „Norcous Academia“. Geriausia argumentacija ir iškalba pasižymėjusiai komandai pats kontoros seniūnas dr. Irmantas Norkus įteikė anglų kalbos teisės žodyną, praversiantį ne tik studijuojant, bet ir dirbant. Teisėjų kolegijos atstovas teigė, kad nors visos finalo komandos pasižymėjo gera argumentacija, tačiau teisėjų simpatijas laimėjo tie, kurių argumentacija buvo tiksli, be nuklydimų į šalį ir hipotetinių prezumpcijų. Specialųjį prizą pelnė antrąją vietą užėmusi komanda „Judicious“. Paklaustos, kaip dviese dalysis vieną prizą, merginos juokavo, kad turbūt teks pritaikyti panaudos teisę arba įsteigus savo advokatų kontorą problema išsispręs savaime.

Taigi „STart 2008“ jau baigėsi, lauksime kitų metų konkurso. Tie, kas susidomėjo šia teismine proceso inscenizacija, kviečiami apsilankyti www.elsa.lt/start. Šiame puslapyje rasite konkurso istoriją, pusfinalio bei finalo fabulas, galėsite atsisiųsti įsimintiniausias konkurso akimirkas, užfiksuotas nuotraukose.

Dalinkis:
  • tweet

Naujausi straipsniai

  • Tyrimas rodo, kad dirbtinis intelektas skubiosios medicinos specialistų nepakeistų

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • VU Filosofijos fakulteto tyrėja dr. I. Adomaitytė-Subačienė: „Socialinių paslaugų šeimoms stygius gali brangiai kainuoti“

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • Lietuvių ir prancūzų koncerte Sorbonoje – pagarbos ženklai M. K. Čiurlioniui

    2025-12-05 - Komentarų: 0

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

      Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2025 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt