Vasario 29 d. studentai jau devynioliktą kartą susirinko Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Didžiojoje auditorijoje išmėginti savo jėgas tradiciniame „Protmušio“ turnyre.
Vilniaus universitete „Protmušis“ organizuojamas nuo 1997 m. Šis žaidimas kasmet sulaukia vis daugiau susidomėjimo. Šiemet norą dalyvauti išreiškė 24 komandos, tačiau tai nėra pats didžiausias dalyvių skaičius. 2009 m. dėl geriausiųjų vardo kovojo net 38 komandos. Turnyre dalyvauja ne tik VU studentai. Komandas surenka ir žaidime dalyvauja VGTU, MRU ir kitų universitetų studentai, taip pat Vilniaus licėjaus moksleiviai.
Žaidimo taisyklės gana paprastos. Viename ture užduodama dešimt klausimų. Vienam klausimui atsakyti komandai duodama minutė laiko. Norint rasti teisingą atsakymą į „Protmušio“ klausimus neužtenka turėti daug žinių, dažniausiai tenka pasitelkti loginį mąstymą ir vaizduotę. Klausimus gali pasiūlyti bet kas, dažniausiai juos galvoja žaidimo teisėjai, žiūrovai ir patys dalyviai. Dalyviams pateikiami patys įvairiausi ir originaliausi klausimai. Jie turi atspėti, kas sportiško sieja vanagą, liūtą, taksą ir bebrą ar koks yra knygos „Darboholikas“ turinys. Jei komandoms nepavyksta teisingai atsakyti į klausimus, savo variantą gali pateikti žiūrovai ir laimėti prizų. „Protmušyje“ geru klausimu yra laikomas toks, į kurį niekas negali atsakyti. Dažnai komandų neteisingi atsakymai būna labai išradingi ir sukelia juoko bangą salėje.
Pagrindinė žaidimo organizatorė Giedrė Užkurėlytė per šio sezono atidarymą dalyviams palinkėjo kuo daugiau smagių klausimų ir gerų emocijų. Ji pasidžiaugė, kad vis daugiau žmonių susidomi šiuo žaidimu ir kiekvieną sezoną „Protmušyje“ ji išvysta daug naujų veidų, o pažiūrėti kovojančių komandų kiekvieną kartą susirenka ir didelis būrys žiūrovų. Giedrė ne tik organizuoja žaidimą ir ieško jam rėmėjų, bet ir pati jau kelis sezonus su savo komanda dalyvauja turnyre. Ji teigė, kad tai yra puikus būdas gerai praleisti laiką.
„Protmušis“ – analogų Lietuvoje neturintis projektas. Šią studentų iniciatyvą 2008 m. parėmė Švietimo ir mokslo ministerija.
Žaidimas jo dalyviams dovanoja ne tik daug teigiamos nuotaikos, bet ir plečia akiratį, suteikia daug žinių.
Komentarų nėra. Būk pirmas!