Lapkričio 16 d. šešiuose didžiuosiuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje) įvyks pirmasis tarptautinės geomokslų olimpiados etapas. Geriausiai pasirodę moksleiviai bus pakviesti į antrąjį etapą, kuris vyks 2019 m. sausio 25 d. Vilniaus universiteto (VU) Geomokslų institute. Keturi nacionalinės geomokslų olimpiados laimėtojai įgis teisę atstovauti Lietuvai tarptautinėje Žemės mokslų olimpiadoje, kuri 2019 m. vyks Pietų Korėjoje.
Vienas iš antrą kartą vyksiančios Lietuvos geomokslų olimpiados organizatorių, VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų instituto doktorantas Justinas Kilpys pasakoja, kad visos olimpiados užduotys parengtos remiantis pasauline geomokslų olimpiados praktika. Kelios užduotys susijusios su lauko tyrimų atlikimu, taip pat vertinamas moksleivių anglų kalbos lygis. Olimpiada labai išsiskiria iš kitų geologijos ir geografijos konkursų.
Geomokslų̨ olimpiada – tai puiki galimybė sužinoti, kaip veikia įvairios Žemės sferos, dangaus kūnai, kaip uolienos, vanduo, ledas, oras, dirvožemis sąveikauja tarpusavyje ir sukuria mus supančią̨ aplinką. Geomokslų̨ olimpiados temos ir užduotys apima įvairius Žemės mokslus: geografiją, geologiją, meteorologiją, hidrologiją bei astronomiją.
Olimpiada pirmiausia skirta 15–17 metų amžiaus 8–11 klasių mokiniams. Norintieji išmėginti savo jėgas iki lapkričio 11 d. gali registruotis adresu: www.lgeo.chgf.vu.lt/registracija.
Pirmą kartą geomokslų olimpiada surengta 2003 m. Pietų Korėjos gamtos mokslininkų draugijos iniciatyva. Lietuva šioje olimpiadoje dalyvaus jau antrą kartą. Šių metų dalyviai olimpiados finale Tailande iškovojo prizines vietas – bronzos medaliais buvo apdovanoti kauniečiai Gabrielė Tijūnaitytė, Markas Černiauskas ir Tomas Kvietkauskas. Lietuvai olimpiadoje taip pat atstovavo Miglė Šarpilo.
Komentarų nėra. Būk pirmas!