Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas siūlo rinktis antrosios pakopos studijas iš 12 magistrantūros programų. Studijų trukmė – dveji metai (išskyrus informacijos visuomenės studijas, socialinės politikos ir specialiąsias profesines studijas „Pedagogika“).
Edukologijos magistrantūros tikslas – rengti kompetentingus edukologijos tyrinėtojus tolesnei mokslinei veiklai ir doktorantūros studijoms, taip pat bendrosios edukologijos bei švietimo politikos ir vadybos specialistus įvairaus tipo ugdymo įstaigoms ir švietimo institucijoms. Studijuojant galima rinktis vieną iš specializacijų – švietimo vadybą arba bendrąją edukologiją (dieninės studijos). 2009 m. studentai priimami į naują neakivaizdinių edukologijos studijų šaką – švietimo politika ir administravimas.
Filosofijos magistrantūros programa skirta šiuolaikinės filosofijos studijoms. Ši gilinamoji magistrantūra ugdo mokslinio tyrimo, kritinio mąstymo ir įžvalgaus apibendrinimo bei problemų sprendimo įgūdžius. Filosofijos magistrai pasirengia tęsti studijas doktorantūroje ir dirbti mokslo tiriamąjį bei analitinį darbą tiek akademinėse institucijose, tiek įvairiose viešojo gyvenimo srityse. Studijų forma – dieninė.
Informacijos visuomenės studijų magistrantūros programa yra šiuolaikiška ir daugiadalykė, suteikianti ne tik teorinių, bet ir praktinių gebėjimų, būtinų sėkmingam nūdienės visuomenės realijų supratimui ir veiksmingam jų potencialo panaudojimui. Informacijos visuomenės studijų absolventai gali siekti profesinės karjeros kaip aukščiausios grandies socialinių pokyčių, verslo ir žinojimo specialistai, kuriantys ir įgyvendinantys strategines koncepcijas valstybės tarnybos ir įvairiose privataus verslo srityse. Studijų trukmė – 2,5 metų, studijų forma – neakivaizdinė.
Klinikinės psichologijos magistrantūros studijų pagrindinis tikslas – suteikti studijuojantiesiems teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, apimančių svarbiausias klinikinės psichologijos sritis – vaikų ir suaugusiųjų elgesio ir emocinių sutrikimų psichologinę diagnostiką ir įvertinimą, psichologinį konsultavimą ir psichoterapiją. Studijų forma – dieninė.
Organizacinės psichologijos magistrantūros studijų programos tikslas – rengti psichologus, gebančius įvairaus tipo organizacijose spręsti psichologines problemas organizacijos, darbo grupės ir individualaus darbuotojo lygmenimis. Studijuojantieji įgyja teorinių žinių apie organizacijų funkcionavimą ir valdymą, personalo atrankos, motyvavimo ir profesinio tobulėjimo principus, vadovavimą organizacijoms ir jo optimizavimo būdus. Studijų forma – dieninė.
Psichologijos magistrantūros edukacinės psichologijos šaka yra skirta studentams, turintiems psichologijos bakalauro laipsnį ir siekiantiems išmokti teikti psichologines paslaugas kiekvienam asmeniui įvairiose mokymo ir mokymosi sistemos organizacijose, spręsti problemas, susijusias su vaikų ir jaunuolių psichosocialine raida. Programą baigę absolventai įgyja teisę dirbti švietimo sistemos įstaigose, jų valdymo institucijose, mokymo organizacijose, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, taip pat įvairiose institucijose, kur reikalingas besimokančiųjų, ypač vaikų ir paauglių, psichologinis konsultavimas ir įvertinimas. Studijų forma – dieninė ir neakivaizdinė (pastaroji vykdoma pagal atnaujintą pedagoginės psichologijos magistrantūros programą).
Psichologijos magistrantūros sveikatos psichologijos šaka skirta siekiantiesiems pritaikyti psichologijos žinias ligų prevencijai ir gydymui, sveikatos puoselėjimui ir stiprinimui, sveikatos ir ligų psichologinių veiksnių identifikavimui, taip pat sveikatos apsaugos sistemos tobulinimui. Studijų forma – dieninė.
Psichologijos ir kriminologijos magistrantūros studijų programa – tai tarpdalykinė programa, siejanti psichologijos studijas su teisės, sociologijos ir kriminologijos problematika. Ji skirta studentams, siekiantiems pritaikyti psichologijos žinias tiriant nusikaltimus, atliekant teismo psichologinę ekspertizę, kuriant ir įgyvendinant įvairias nusikaltimų bei asocialaus elgesio prevencijos programas, organizuojant ir dirbant resocializacijos darbą, konsultuojant nusikaltimų aukas ir teisėtvarkos pareigūnus. Studijų forma – dieninė.
Sociologijos magistrantūros programa siekia parengti specialistus, turinčius šiuolaikinės socialinės teorijos ir metodologijos žinių, pasirengusius dirbti akademinį tyrimo darbą, turinčius praktinių įgūdžių, reikalingų įgytų žinių praktiniam pritaikymui, išugdyti kūrybinius sociologinės vaizduotės bei nepriklausomo, atviro, kritiško mąstymo sugebėjimus, įdiegti sociologinio tyrimo profesinę etiką, išmokyti suvokti socialinius įvykius bei faktus ir savo tyrimus plačioje kultūrinėje perspektyvoje. Studijų forma – dieninė.
Pasirinkusieji sociologijos ir kriminologijos studijas įgyja ne tik sociologo gebėjimų ir gali dirbti sociologo darbą, bet pagal kompetenciją bus dar ir kriminologai. Įgiję kriminologinį išsilavinimą, jie gali dirbti teisėsaugos institucijose, policijos analitiniuose skyriuose, Vidaus reikalų ministerijoje, taip pat bausmių atlikimo sistemoje, įvairiose nevyriausybinėse organizacijose. Studijų forma – dieninė.
Socialinio darbo magistrantūros programa užsienio ekspertų buvo įvertinta kaip geriausia Lietuvos socialinio darbo programa, kurią vykdo savo srityje pripažinti, Lietuvoje gerai žinomi dėstytojai ir mokslininkai. Ypač laukiame jau turinčių socialinio darbo patirties, tvirtai apsisprendusių ir toliau dirbti sunkų, bet prasmingą darbą socialinės pagalbos srityje ir siekiančių profesinio tobulumo. Studijų forma – dieninė ir neakivaizdinė.
Socialinė politika – nauja socialinio darbo magistrantūros dieninių studijų programa (trukmė 1,5 metų). Šios programos tikslas – ugdyti gebėjimus pažinti socialines problemas, rengti ir pateikti socialinės politikos sprendimus, organizuoti jų įgyvendinimą, taikyti šiuolaikinius socialinės politikos rezultatų ir padarinių analizės metodus, vadovauti socialiniams projektams ir juos įgyvendinančioms institucijoms, inicijuoti socialinės plėtros priemones, jas organizuoti ir vadovauti jų vykdymui.
Specialiosios pedagogikos magistrantūros studijų tikslas – suteikti žinių ir įgūdžių, aprėpiančių svarbiausias specialiosios psichologijos ir specialiųjų poreikių asmenų – vaikų ir suaugusiųjų ugdymo sritis: psichopedagoginį įvertinimą, sutrikimų, negalių ir jų sukeltų specialiųjų poreikių aptikimą, sutrikusios raidos asmenų psichikos ir elgesio savumus ir kt. Baigusieji šias studijas galės dirbti specialiosios pedagogikos konsultantais ir mokytojais bendrojo lavinimo bei specialiosiose ugdymo įstaigose, asmens įvertinimo specialistais pedagoginėse psichologinėse, neįgalumo ir darbingumo nustatymo institucijose ir kitose įstaigose.
Specialiosios profesinės (neteikiančios laipsnio) studijos „Pedagogika“ – 1 metų trukmės studijos, kurių tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos, plataus pedagoginio išsilavinimo, turinčius pakankamai teorinių žinių ir praktinių įgūdžių specialistus, gebėsiančius dirbti dalyko mokytojais ir atlikti su pedagogine veikla susijusias funkcijas įvairių tipų bendrojo lavinimo pagrindinėse ir vidurinėse mokyklose.
Į edukologijos, filosofijos, informacijos visuomenės, sociologijos, sociologijos ir kriminologijos, socialinio darbo, socialinės politikos ir profesinių studijų „Pedagogika“ programas priimami visų studijų krypčių bakalaurai. Psichologijos krypties studijas kviečiami rinktis tik psichologijos bakalaurai. Jeigu numatytas stojimo egzaminas, vietoje jo gali būti įskaitomas studijuotų dalykų pažymių vidurkis, jeigu tų dalykų apimtis yra pakankama.
Daugiau apie magistrantūros programas, priėmimo tvarką ir konkursinio balo skaičiavimą: https://www.fsf.vu.lt ir https://www.vu.lt/stojantiesiems/.
Laukiame ieškančių, darbščių ir iniciatyvių žmonių. Pasinaudokite galimybe įgyti platų humanitarinį ir socialinį išsilavinimą, išmokite mąstyti savarankiškai, pažinkite save ir mūsų visuomenę!
Komentarų nėra. Būk pirmas!