Paskutinę rugsėjo dieną Vilniaus universitetą (VU) aplankė trys jaunuoliai iš Vokietijos: 25-erių žurnalistiką studijuojantis Jan-Ole Niermann‘as, 28-erių žiniasklaidos ir politikos komunikacijos studentas Julian‘as Krischan‘as ir 23-erių žurnalistikos studentė Julia Boemer. Pagrindinis jų vizito tikslas buvo išsiaiškinti Vokietijos studentų galimybes čia studijuoti, studijavimo Lietuvoje sąlygas, taip pat pabendrauti su tautiečiais, kitais tarptautiniais studentais, mainų programų koordinatoriais.
Vilnius šiems jaunuoliams tapo paskutine stotele po dvi savaites trukusių vizitų į Turku miestą Suomijoje, jos sostinę Helsinkį, Taliną bei Rygą. Visa tai organizavo Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD).
„Mūsų tikslas yra supažindinti vokiečių studentus, kurie mažai ką žino apie Baltijos šalis, su galimybėmis jose studijuoti kad ir pusmečiui, metams ar atvykti magistro studijoms. Trumpai tariant, siekiame populiarinti aplankytas šalis ypač tarp Vokietijos studentų“,– sako J. Boemer, kuriai prieš ketverius metus teko pusmetį savanoriauti Lietuvoje.
„Esu girdėjęs gerų atsiliepimų apie studentų miestelį Saulėtekyje. Jeigu ir mūsų studentai galėtų ten gyventi, būtų puiku“, – mano J. Krischan‘as, negailėjęs pagyrų ir naujajai VU bibliotekai – Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrui. Julian‘as-Ole Niermann‘as Vilnių laiko tinkamu miestu studijoms, nes jame nemažai universitetų. „Kiek teko girdėti, Vilniaus universitetas yra vienintelis, siūlantis „Išlikimo kursą“ (Survival course) ERASMUS, kitų mainų programų studentams“,– pripažino J. Boemer.
J. Krischan‘as su kitais dviem kolegomis svetainėje www.daad.de vokiškai rašo tinklaraštį apie aplankytus universitetus, studijų galimybes, pateikia kitą studentams aktualią informaciją. „Taip pat bendradarbiaujame su vokiečių laikraščiais. Jų prašysime, kad išspausdintų mūsų parengtus tekstus. Viename jų būtinai aprašysime Vilnių ir Vilniaus universitetą“,– žadėjo J. Krischan‘as.
Jaunuoliai teigė, kad dažnai studentai iš Vokietijos sudaro didžiausią mainų programų studentų skaičių įvairiose šalyse. Pavyzdžiui, Rygos Stradinio universitete vokiečių yra apie 500 iš maždaug 1 tūkst. tarptautinių studentų. VU rudens semestre iš viso studijuoja 52 studentai iš Vokietijos.
Komentarų nėra. Būk pirmas!