Valstybinis studijų fondas praneša, kad iki šių metų pabaigos geriausiai valstybės nefinansuojamose vietose besimokiusiems studentams valstybė kompensuos už studijas sumokėtą kainą. Kompensacijas planuojama išmokėti iki šv. Kalėdų: gruodžio pabaigoje 1243 studentams bus pervesta beveik 7 mln. litų.
„Aukštosios mokyklos pateikė sąrašus studentų, kurie atitinka nustatytus reikalavimus kompensacijoms gauti. Studentai kviečiami aktyviai teikti prašymus kompensacijoms išmokėti”, – sakė Jurga Barcevičiūtė, Valstybinio studijų fondo Stipendijų ir finansinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė. Visus studentus, kuriems bus kompensuota studijų kaina 2012 m., Valstybinis studijų fondas informuos elektroniniu paštu.
Studentai, gavę elektroninius pranešimus, per juose nurodytą terminą Valstybiniam studijų fondui turės pateikti prašymus pervesti kompensacijas į asmenines banko sąskaitas. Pavėlavusiems tai padaryti kompensacijos nebus išmokamos. Prašymus studentai turi pateikti elektroniniu būdu per fondo informacinę sistemą „Parama”.
Kompensacijas gali gauti tik akademinių skolų neturintys asmenys, kurių rezultatų vidurkis yra ne mažesnis už jų aukštųjų mokyklų, jų studijų programų ir formos to paties kurso studijų rezultatų vidurkį. Sudarydamos sąrašus asmenų, kuriems siūloma kompensuoti už studijas sumokėtą sumą, aukštosios mokyklos gali nustatyti ir papildomų reikalavimų.
Komentarų: 2
2012-11-29 13:49
Studente_tfNegalite, jei papildomi reikalavimai pazeis istatyma. Pavyzdziui: “sudaryti VIENODAS galimybes visiems valstybės nefinansuojamose vietose atitinkamą studijų laikotarpį baigusiems asmenims pretenduoti į sumokėtos už studijas kainos kompensaciją”. Papildomi atskiros mokyklos reikalavimai sudarys nevienodas galimybes studentams palyginti su kitomis mokyklomis. Taip pat papildomi reikalavimai neturi apriboti kazkokiu grupiu pacios aukstosios mokyklos krypciu viduje. Vadinasi, mokykla, nepazeisdama istatymo, negali nustatyti papildomu reikalavimu.
2012-11-29 14:03
Studente_tfTaciau visada galima siulyti tobulinti istatyma. Pavyzdziui galiojantis istatymas neisprendzia aplinkybes, kai vienoje kryptyje, taciau skirtingose mokymosi formose yra skirtingas svertinis mokymosi formos vidurkis. Gali atsitikti taip, kad didesni vidurki turincios formos studentas, negales pretenduoti i kainos kompensavima, nes jo vidurkis bus mazesnis uz svertini tos mokymosi formos, taciau kitos formos studentas, kur svertinis mokymosi formos vidurkis yra mazesnis, turintis toki pati arba net mazesni vidurki, gales pretenduoti i kompensavima, nes jo vidurkis bus didesnis uz jo mokymosi formos vidurki.
Todel asmeniniai vidurkiai visgi turetu buti lyginami ne su mokymosi formos vidurkiu, o su bendru viso kurso svertiniu vidurkiu.