Gruodžio 20 d. vyko Lietuvos universitetų studentų fechtavimosi čempionatas, kuriame dalyvavo net 9 aukštųjų mokyklų sportininkai. Bendroje komandų įskaitoje taurę ir nugalėtojos vardą ketvirtus metus iš eilės iškovojo Vilniaus universiteto komanda, treniruojama Rimo Kalnučio ir kuruojama Sveikatos ir sporto centro docento Č. Kandratavičiaus, taškų skaičiumi (106 taškai) užtikrintai aplenkusi antrąją vietą užėmusią Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentų komandą (53 taškai).
Trečiojoje vietoje liko 37 taškus surinkusi Kauno technologijos universiteto (KTU) komanda.
Likusios komandos eilės tvarka išsidėstė taip: Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) – 33 taškai, Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA) – 30 taškų, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – 17 taškų, Kauno medicinos universitetas (KMU) – 7 taškai, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) – 8 taškai, Lietuvos žemės ūkio universitetas – 2 taškai.
Fechtavimasis – dvikovos sporto šaka, dviejų sportininkų kova šaltaisiais ginklais stengiantis dūriais arba kirčiais paliesti vienas kitą. Kova su varžovu yra ir psichologinė, jai būdinga intelektinė kryptis.Kaip dar 1650 m. pasakė Moliere’as, vienas žymiausių klasicizmo atstovų: „Fechtavimasis – tai menas įdurti, pačiam išvengiant dūrio. Dėl to fechtuotis yra ypač sunku ir sudėtinga, juk akiai, kuri mato ir įspėja, protui, kuris aptaria ir nusprendžia, ir rankai, kuri visa tai vykdo, būtinas tikslumas ir greitumas, nes tik tai suteikia ginklui gyvybę.“
Kokia gi buvo varžybų sistema? Varžybos – asmeninės-komandinės. Dalyvių skaičius neribojamas. Kovojama dviem ginklais – špaga ir kardu. Varžybos vykdomos parengiamosiose grupėse rato sistema. Vėliau – vieno minuso, kur pralaimėjimas reiškia iškritimą iš tolimesnių varžybų. Parengiamosiose grupėse kovojama iki 5, vėliau – iki 15 dūrių. Kovojama dėl pirmosios, antrosios ir dviejų trečiųjų vietų. Varžybos vykdomos pagal Tarptautinės fechtavimosi federacijos (FIE) taisykles. Jos vyko visą dieną – pirmoje dienos pusėje moterų špagos ir vyrų kardo varžybos, po pietų – moterų kardo ir vyrų špagos.
Fechtavimasis kardu siejamas su senomis studentiškomis fechtavimosi tradicijomis, kurias daugiausia puoselėja studentų korporacijos. Šiose varžybose, be kitų dalyvių, taip pat dalyvavo ir studentai iš Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų korporacijos „RePublica“ bei tautinės studentų korporacijos „Neo-Lithuania“, kurios būstinė įsikūrusi Kaune.
Varžybos prasidėjo merginų, besifechtuojančių špaga, kovomis. Labai atkakli ir įtempta kova vyko dėl aukso medalio, joje paskutinį lemiamą durį įdūrė ir pergalę rezultatu 15:14 išplėšė D. Rimšaitė (VPU), ji ir tapo čempione. Antrojoje vietoje liko A. Ažukaitė (VU), jai atiteko sidabro medalis. Dvi trečiąsias vietas pasidalijo L. Asadauskaitė (VPU) ir G. Sikorskytė (LKKA). Prie VU komandos pergalės prisidėjo ir taškus bendroje komandinėje įskaitoje pelnė V. Rėbždaitė, G. Keturkaitė, L. Batulevičiūtė, A. Ambrazevičiūtė, I. Česnulaitytė, I. Gudaitė, J. Sokolnik, I. Slapšinskaitė.
Vaikinų špagininkų kovos taip pat buvo intensyvios, fechtuotojai narsiai kovėsi dėl kiekvieno taško. Čempionu tapo T. Krasikovas (LKKA), antrąją vietą laimėjo J. Kinderis (MRU). Kitas dvi prizines vietas užėmė J. Stalmakovas (VU) ir T. Makarovas (VPU). Nors kovoje dėl medalių Vilniaus universiteto fechtuotojams – S. Rimgailai, S. Tindžiuliui, K. Šeikui ir pritrūko sėkmės, tačiau jie atkakliai siekė užimti kuo aukštesnę vietą galutinėje įskaitoje ir taip pelnyti kuo daugiau taškų bendrai VU studentų komandai.
Lygiagrečiai su merginų špagų varžybomis vyko ir vaikinų kovos kardu. Vaikinų fechtavimo kardu varžybos buvo labai atkaklios, jie negailėdami jėgų kovojo iki pergalės. Šiais metais nepralenkiamas buvo D. Jonušas (VGTU), antrąją vietą iškovojo G. Krujalskis (KMU). Trečiosios vietos atiteko įnirtingai kovojusiems E. Morkūnui (VGTU) ir M. Gembeckui (KMU). Liko be medalių, tačiau ryžtingai kovojo kardininkai V. Šaulys (LŽU) ir E. Mardosas (VU).
Fechtavimo kardu moterų varžybose neįveikiama buvo V. Rėbždaitė (VU), kuri tapo čempione, antrąją vietą po atkaklios kovos pelnė R. Augustinaitė (KTU). Dvi trečiąsias vietas pasidalijo L. Usonytė (VDU) ir Ž. Kentraitė (VDU). VU komandai atstovavo ir I. Česnulaitytė bei G. Balevičiūtė, kurioms nepavyko pasiekti išsvajotos pergalės ir medalio, tačiau jos nepaliaudamos siekė laimėti, deja, turėjo nusileisti labiau patyrusioms kardininkėms.
VU studentai fechtavimosi čempionais tapo ketvirtą kartą iš eilės. Vėl bendroje įskaitoje VU komanda yra stipriausia ir neįveikiama tarp kitų aukštųjų mokyklų. Belieka pasidžiaugti gausiu ir stipriu VU studentų būriu, be kurio pergalės džiaugsmas būtų mažesnis. Reikia tikėtis, kad VU studentų fechtuotojų gretos ateityje ne tik nemažės, bet tik gausės ir ateinančiais metais vėl pavyks iškovoti taurę Vilniaus universitetui.
Norintys išmokti kovojimo meno kviečiami apsilankyti specializuotoje fechtavimosi salėje Žemaitės g. 6 (Lengvosios atletikos manieže).
Komentarų nėra. Būk pirmas!