Balandžio 23–26 d. vyks 67-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2024“.
Konferencijoje dalyvaus virš 350 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių. Jaunieji mokslininkai pristatys savo atliktus tyrimus pasirinktoje srityje iš devynių gamtos mokslų ir technologijų sričių. Taip pat dalyviai ir klausytojai turės progą pasiklausyti septynių kviestinių lektorių – pasauliniu lygiu pripažintų mokslininkų. Lektoriai, kaip Fotonikos mokslų instituto Ispanijoje profesorius Jens Biegert Fotonikos ir Šveicarijos federalinio technologijų instituto Ciuriche profesorė Ursula Keller dalinsis savo žiniomis lazerių fizikos srityje, be to, prof. Chris Parkes, einantis profesoriaus pareigas Mančesterio universitete, Jungtinėje Karalystėje, supažindins konferencijos dalyvius su dalelių fizikos sritimi. Kviestiniai lektoriai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Vokietijos universitetų konferencijos metu taip pat dalinsis savo žiniomis chemijos, astronomijos ir astrofizikos bei genetikos srityse.
Klausytojai turės galimybę pasiklausyti jaunesniosios chemijos moklsų profesorės Kolumbijos universitete JAV – dr. Makeda Tekle-Smith. Dr. M. Tekle-Smith ir jos tyrėjų grupė daugiausia dėmesio skiria pagrindinių fizikinės organinės chemijos principų tyrinėjimui asimetrinės sintezės srityje. Jų tikslas – sukurti enantiopurines medžiagas, panaudoti netradicinių chiralinių motyvų reaktyvumą ir pagilinti pagrindinį suvokimą apie chiralinius struktūrinius efektus. Tyrimų rezultatus siekiama pritaikyti tokiose srityse kaip vaistų kūrimas, medžiagų projektavimas ir tvarių sintezės metodų tobulinimas.
Konferencijos pranešėjas dr. Andrew Pun yra Kalifornijos universiteto San Diege chemijos ir biochemijos docentas. Doc. A. Pun ir jo tarpdisciplininių tyrimų grupė daugiausia dėmesio skiria sintetinės chemijos panaudojimui manipuliuojant ir tiriant fotogeneruotų eksitonų dinamiką. Jie siekia tirti hibridines puslaidininkines sistemas, sujungiančias geriausias organinių ir neorganinių puslaidininkių savybes, įvairioms taikymo sritims – nuo katalizės iki fotoelektros. Savo pranešime doc. A. Pun kalbės apie naujus up-konversijos pritaikymus tyrinėjant naujus anihiliatorius cheminėje sintezėje.
Konferencijos dalyviai turės galimybę išgirsti daugybę apdovanojimų pelniusio, 2001–2016 m. buvusio aštuntuoju Reaktyvinių variklių laboratorijos direktoriumi ir Caltech viceprezidentu prof. Charles Elachi pranešimą. Šiuo metu prof. C. Elachi dirba Kalifornijos technologijos institute elektros inžinerijos ir planetų mokslo profesoriumi. Prof. C. Elachi gilinasi į kosmose esančių aktyviųjų mikrobangų prietaisų panaudojimą tiriant planetų paviršius, įskaitant sferas ir po paviršiumi esančius paviršius, nuotoliniu būdu. Jo specializacija apima įvairių planetų paviršių radarinių vaizdų analizę ir interpretavimą, daugiausia dėmesio skiriant Žemei. Pranešime profesorius kalbės apie kosmoso tyrinėjimą ir ateinančių 25 metų perspektyvas šioje srityje.
Taip pat dalyviai galės pasiklausyti dr. Viktorijos Glembockytės, atvyksiančios iš Miuncheno universiteto. Dr. V. Glembockytės mokslinių tyrimų sritis daugiausia apima procesų tyrinėjimą ir molekulinių prietaisų konstravimą nanoskalėje, naudojant du skirtingus, tačiau vienas kitą papildančius metodus: DNR origami ir pavienės molekulės fluorescencinį vaizdavimą. Šiuo metu mokslininkė aktyviai dirba ties šių dviejų metodų derinimu, siekdama sukurti modulinius ir derinamus nanojutiklius. Konferencijos pranešime dr. V. Glembockytė kalbės apie nanoskalės DNR įrankius, kuriais galima kurti šviesos antenas ir tokiu būdu stiprinti molekulės fluorescencijos signalą keliais šimtais kartų, suteikiant galimybę šį signalą detektuoti net su išmaniojo telefono kamera.
Konferencija „Open Readings 2024“ vyks balandžio 23–26 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre.
Konferencijos „Open Readings 2024“ organizatoriai: Vilniaus universiteto Fizikos fakultetas, Fizinių ir technologijos mokslų centras, SPIE Student Chapter of Vilnius University, Optica Student Chapter of Vilnius University ir European Physical Society Young Minds Section of Vilnius.
Daugiau informacijos apie konferenciją rasite čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!