1821 metais Vilnių užplūdo rusų armijos kariškiai. Iš Peterburgo žiemai atkeliavo gvardija, kuriai vadovavo caro brolis Nikolajus. Tai buvo rusų armijos žiedas, kilmingų ir turtingų šeimų sūnūs, išlaidūs, gražiomis uniformomis, pasirengę užkariauti Vilniaus damų širdis.
Prasidėjo trintis tarp kariškių ir Vilniaus universiteto studentų, kurios pagrindas buvo ne tik neapykanta carinės Rusijos valdžiai, bet ir kova dėl damų dėmesio. Padaugėjo konfliktų miesto gatvėse ir užeigose, dėl to rektorius net turėjo uždrausti studentams lankytis smuklėse.
Norėdami pamokyti karininkus studentai į maskaradą pasiuntė kaukę, kuri vaizdavo siuvėją, ant peties užsimetusį karininko mundurą, o prie jo moterų kaukės su užrašu „Panny sznurem za mundurem“ (Ponios pulkais paskui uniformas).
Karininkai, nenorėdami likti skolingi, kitame karnavale pristatė studento kaukę su asilo ausimis. Tačiau studentai, įspėti apie tai, kas rengiama, pasirodžiusiai baliuje kaukei ant nugaros prisegė kortelę „Kandidatas į gvardiją“.
Komentarų nėra. Būk pirmas!