Studentus, besidominčius gamtos mokslais, į Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultetą sukvietė tarptautinė studentų mokslinė konferencija „COINS 2010“. Rugsėjo pabaigoje vykęs renginys „žaliajame fakultete“ subūrė studentus ir dėstytojus diskutuoti, mokytis ir dalytis moksline patirtimi.
„COINS 2010“ – tai konferencija, skirta bakalauro ir magistro studijų studentams, rašantiems tiriamuosius darbus ir norintiems juos pristatyti platesnei auditorijai, gauti konstruktyvios kritikos ir geranoriškų patarimų, praversiančių ruošiantis baigiamųjų darbų gynimams.
Šios konferencijos metu vyksta studentų mokslinių pranešimų pristatymai, paskaitos ir vizitai į Lietuvos mokslo centrus. Stendinių ir auditorinių mokslinių pristatymų metu paaiškėja, kokias mokslines problemas nagrinėja jaunieji ateities mokslininkai Lietuvoje ir Europoje, o įdomiose paskaitose susipažįstama su mokslo naujovėmis ir perspektyvomis biotechnologijų, genetikos, biofizikos, biochemijos, ekologijos srityse.
Šiais metais simboliškai konferencijos atidarymas vyko VU širdyje – centrinių rūmų Teatro salėje, o jį vainikavo Lietuvos mokslo premijos laureato prof. Vaidučio Kučinsko paskaita apie lietuvių genomo tyrimus. Konferencijos dalyvių žinias apie lietuvių kilmę praplėtė rodytas lietuviškos mokslinės dokumentikos filmas „Lietuvio genas“.
Studentai, dalyvavę konferencijoje, turėjo galimybę susipažinti su lipolitiniais fermentais (lipolytic enzymes – vert. past.), apie kuriuos pasakojo dr. Birutė Surinėnaitė iš Biotechnologijos instituto, ir daugiau sužinoti apie hipertermiją – pažangų metodą vėžio gydymui, kurį pristatė prof. Vida Mildažienė iš Vytauto Didžiojo univesiteto.
2010 metus Jungtinės Tautos paskelbė biologinės įvairovės metais, tad šių metų konferencijoje daug dėmesio buvo skiriama bioįvairovės problematikai klimato kaitos kontekste. Gamtos tyrimų centro mokslininkų paskaitose studentai turėjo galimybę susipažinti su miegapelių ekologija ir paukščių paplitimo vidurio ir šiaurės Europoje pokyčiais, vykstančiais dėl klimato kaitos. Gamtos mokslų fakulteto prof. Edmundas Lekevičius pristatė bendrąją biologinės adaptacijos teorijos koncepciją ir inicijavo atvirą diskusiją šia tema.
Šiais metais 30 greičiausiai užsiregistravusių universiteto studentų turėjo galimybę aplankyti Nacionalinį lazerių mokslo ir technologijų centrą (VU LTC), Biotechnologijos ir Vilniaus universiteto Onkologijos institutus, iš arčiau pamatyti, kuo gyvena šiose institucijose dirbantys mokslininkai. Džiugu, kad studentų susidomėjimo ir aktyvumo netrūko.
„COINS 2010“ – tai studentiškas mokslo renginys, kuriame susipina jaunatviškas smalsumas, kolegiška dėstytojų kritika ir noras pažinti. Ši konferencija – atvira erdvė, kur renkasi gamtos pasauliu besidomintis jaunimas, norintis diskutuoti mokslui aktualiomis temomis ir bendrauti. Jei šiemet praleidai progą, sek naujienas ir dalyvauk COINS konferencijoje kitąmet! Tave maloniai kviečia VU studentų atstovybė.
Komentarų nėra. Būk pirmas!