Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas pristato atnaujintą Bibliotekų ir informacijos centrų vadybos studijų programą ir kviečia kūrybiškus, norinčius sužinoti ir keistis, nebijančius iššūkių komunikacijos ir informacijos, kitų humanitarinių ir socialinių mokslų bakalauro studijų absolventus, bibliotekose ir informacijos centruose dirbančius specialistus, įgijusius bakalauro laipsnį, tęsti studijas magistro programoje.
Studijų programa skirta rengti šiuolaikiškus aukštos kvalifikacijos bibliotekų ir informacijos centrų vadovus ir viduriniosios grandies vadybininkus, pajėgius valdyti viešojo sektoriaus informacijos organizacijas ir pasiūlyti naujoviškas paslaugas.
Šiuolaikinėje žinių visuomenėje bibliotekininkystę ir informaciją pagrįstai galime laikyti dinamiškiausiu sektoriumi. Žinios yra svarbiausias kapitalas bet kurioje veiklos srityje, o bibliotekos ir informacijos centrai suteikia kiekvienam informacijos ir įkvėpimo šaltinius, kurie padeda atrasti atsakymus į gyvenime iškylančius klausimus, sužinoti, išmokti ir atrasti. Tam, kad atliktų savo misiją, bibliotekos ir informacijos centrai privalo nuolat keistis, eksperimentuoti ir diegti naujas paslaugas. Šiame kontekste bibliotekų ir informacijos centrų vadovai yra tarsi banglentininkai vandenyne. Nuo jų meistriškumo priklauso, kaip sėkmingai skriedami bangos tuneliais, mobilizuodami visą organizacijos potencialą įgyvendins ateities vizijas tam, kad pasitikdami naujus pokyčius bibliotekos ir informacijos centrai vėl atsidurtų ant bangos.
Kad bibliotekų ir informacijos centrų vadovai ir vadybininkai, o taip pat ir jų valdomos įstaigos „liktų ant bangos“ reikia trijų svarbių dalykinių kompetencijų – kurti ir komunikuoti strategines veiklos programas; valdyti informacijos organizaciją ir diegti naujoviškas paslaugas. Jas studentai įgyja pusantrų metų trunkančioje magistrantūroje išklausę teorinius dalykus, atlikę komandinį projektą, praktiką bibliotekoje ar informacijos centre bei parengę magistro darbą.
Studijos – tai ne tik mokymasis auditorijose, ypatingai svarbu turėti galimybę dalytis savo idėjomis, mokytis bendraujant, įgyjant naują patirtį. Tam skirtas tinklaraštis Rock&roll bibliotekininkas (https://bukbibliotekininku.blogspot.com/), jau tapęs bibliotekininkystės ir informacijos idėjų sklaidos ir mokymosi erdve, kurioje atsiskleidžia ir naujas „ant bangos“ esančios profesijos turinys, ir naujos karjeros galimybės.
Magistrantūros studentai kasmet dalyvauja tarptautiniuose bibliotekininkystės ir informacijos renginiuose – studentų, praktikų ir mokslininkų simpoziume BOBCATSSS, studentų vasaros stovykloje ISSS, klausosi užsienio dėstytojų paskaitų, studijuoja ir stažuojasi užsienyje. Tai puiki proga pristatyti tarptautinei bendruomenei savo tyrimų rezultatus, įgyti vertingos patirties, susirasti draugų, arba net pradėti tarptautinę profesinę karjerą.
Neseniai Lietuvoje viešėjusi Deborah Jacobs, Bilo ir Melindos Geitsų fondo Pasaulio bibliotekų programos direktorė teigė, – „Dabar yra geriausias laikas būti bibliotekininku; dabar tas momentas, kai turime atsinaujinti, atgyti ir transformuotis patys bei keisti mūsų bibliotekas“. Taigi kviečiame „valdyti tą ateities bangą“!
Daugiau apie studijas skaitykite Komunikacijos fakulteto svetainės (https://www.kf.vu.lt) skiltyje Stojantiesiems ir tinklaraštyje Rock&roll bibliotekininkas (https://bukbibliotekininku.blogspot.com/2010/05/studijos-besikeiciancio-biblioteku-ir.html).
Būsimieji studentai paraiškas gali teikti jau šią vasarą prasidėjus priėmimui į magistro studijas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!