Vilniaus parodų rūmuose „Litexpo” vasario 21-24 dienomis veikė paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera 2008″, sulaukusi didelio lankytojų susidomėjimo. Parodoje dalyvavo 132 mokymo organizacijos iš Lietuvos ir užsienio.
Šiemet parodoje dalyvavo ir rekordinis mokymo įstaigų iš užsienio skaičius – 45 mokymo įstaigos iš 12 pasaulio šalių.
Aukštų valstybės pareigūnų dėmesys
Visus, ieškančius galimybių studijuoti Lietuvos ir užsienio šalių mokymosi įstaigose, sveikino Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas, kuris pabrėžė studijų pasirinkimo svarbą: „Nuo apsisprendimo, ką studijuoti, kokios srities kompetentingu specialistu tapti, priklausys ne tik kiekvieno šios parodos lankytojo, bet ir visos šalies ateitis.”
Premjeras Gediminas Kirkilas teigė, kad daugelį pasaulyje egzistuojančių problemų tokių kaip energetikos klausimai, emigracija, klimato kaita, galima išspręsti žiniomis pagrįstais sprendimais.
Europos Komisijos narys atsakingas už daugiakalbystės politiką Leonardas Orbanas akcentavo tai, kad modernioje visuomenėje pasirinktas tinkamas išsilavinimas ir žinių kaupimas yra esminis pagrindas: „Sugebėjimas kaupti žinias yra esminis modernios visuomenės pagrindas. Mūsų komisija taip pat remia mokymosi visą gyvenimą idėją.” EK komisaras pakvietė visus mokytis užsienio kalbų, nes jos tampa vis svarbesnės darbe, gyvenime ir mokantis. Švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė ragino savo kelią atrasti Lietuvoje bei džiaugėsi, kad kiekvienais metais šioje studijų mugėje galima stebėti nuolatinį aukštojo mokslo tobulėjimą, universitetų pastangas tapti vis universalesniais. Taip pat pabrėžė, kad sveika konkurencija tarp universitetų yra teigiamas reiškinys.
VU stendas traukė abiturientus
Parodoje dalyvavo 132 mokymo įstaigos. Tarp visų universitetų ir kolegijų, pristatančių savo studijų programas, išsiskyrė Vilniaus universiteto stendas, pasitikęs lankytojus strategiškai gerai parinktoje vietoje, esantis beveik mugės centre.
„Konkurencija dabar yra didžiulė. Tiek daug aukštųjų mokyklų iš įvairių šalių vienoje vietoje tikrai nedaug kur pamatysi. Dalyvavimas šioje parodoje yra didelė reklama mūsų universitetui” ,- teigė VU rektorius akad. Benediktas Juodka. Daugelis studijų mugėje sutiktų abiturientų rankose nešėsi VU stende dalinamą leidinį „Kviečia Vilniaus univesitetas 2008″.
VU stende, pristatinėjęs universitetą susidomėjusiems, Studijų direkcijos vyriausiasis specialistas Vytautas Laugalys paklaustas, kokios informacijos dažniausiai ieško būsimieji studentai, teigė, jog dažniausiai klausiama bendros informacijos, prašoma patarimų. Retai kas klausia apie konkrečią specialybę, nes dažniausiai jau yra apie ją surinkę pakankamai informacijos.
Populiariausios specialybės, kurios domina jaunuosius parodos lankytojus jau keleri metai nesikeičia. Dabartinius abiturientus vėl domina teisė, ekonomika, tarptautiniai santykiai, psichologija, finansų ir draudimo matematika, ekonometrija, biochemija. Ypač daug klausinėjančių buvo ir apie medicinos studijas VU.
Prie VU stendo sutiktas būsimasis studentas vilnietis Mykolas pripažino, kad Lietuvoje labiausiai norėtų studijuoti būtent šiame universitete: „Tai prestižinis universitetas, kurį baigė ir abu mano tėvai. Mane labiausiai domina Vilniaus universiteto siūloma slovėnų filologijos studijų programa. Tai nėra populiari specialybė, bet specialistų taip pat reikia, o be to man labai patinka pati šalis.”
Paulius, atvykęs iš Molėtų rajono, domėjosi, kas pasikeitė konkursinio balo skaičiavime, studijų programose. Jis pripažįsta, kad būtų tiesiog „nuodėmė” nesustoti prie šio garsiausio Lietuvos universiteto stendo. Labiausiai jį domina su fizika susijusios specialybės, o ypač elektronikos inžinerija.
Ar reklama ne per daug kainuoja?
VU stende rektorius Benediktas Juodka palaikė betarpiško bendravimo su būsimaisiais studentais idėją ir kartais net pats pradėdavo pristatinėti būsimiesiems studentams studijų subtilybes. Paklaustas, ar tikrai tokios mugės naudingos pačiam universitetui, rektorius teigė, kad, finansiniu atžvilgiu, stendai tokiose mugėse atneša tikrai mažai naudos. Rektoriaus manymu, reikėtų ir toliau vystyti bendradarbiavimą su visos Lietuvos gimnazijomis, rengti atvirų durų dienas universitete. Šios priemonės yra tikslingesnės. „Tačiau ši paroda tampa jau tradicine, todėl būtų neįprasta, jei didžiausias ir seniausias Lietuvos universitetas čia nedalyvautų”,- pridūrė rektorius.
Akademinių reikalų prorektorius dr. Juozas Galginaitis taip pat pritarė rektoriaus nuomonei, kad VU stendas – tai didelė ir, turbūt ne visada, atsiperkanti investicija: „Esu girdėjęs tokias diskusijas ir atsiliepimus iš akademinės bendruomenės ir iš studentų atstovybių, ar reikalinga tokia paroda. Ar šis renginys Vilniaus Univesitetui naudingas finansiškai – pasakyti sunku, nes išleisti keliasdešimt tūkstančiai litų po to gali grįžti keleriopai.”
Dr. J.Galginaičio nuomone, Vilniaus universitetas išsiskiria ne tik savo studijų universalumu, jų gausa, kokybe, tačiau ir ta aura, kurią atsimena net ir po daugelio metų baigusieji. Prorektorius pripažįsta, kad universitetas nemiega ant laurų ir tikrai mato tas problemas, kurias reikia spręsti ir daro viską, kad jas išspręstų.
Kokių studentų laukia VU?
„Principas „Išklausyk ir kitą pusę” tikrai yra gyvas mūsų universitete, todėl savo nuomonės turėjimas yra labai skatinamas VU. Mes nesame politiškai angažuoti, tendencingi. Laukiame perspektyvių, savo nuomonę drąsiai, tačiau konstruktyviai mokančių išreikšti naujų studentų,” – kvietė akademinių reikalų prorektorius dr. J.Galginaitis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!