Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto (VU FlF) Baltijos kalbų ir kultūrų instituto Vokiečių filologijos katedros dėstytojai šiemet pradėjo įgyvendinti dar nematytą studijų praktikos idėją. Antro kurso metu studentai germanistai turi galimybę atlikti vienos dienos praktiką ir susipažinti su savo srities profesinėmis galimybėmis.
Studentai praleidžia visą darbo dieną su pasirinktos įmonės ar įstaigos darbuotoju, VU FlF alumnu. Tokio vizito metu tiesiogiai susipažįstama su darbo pobūdžiu ir studentai gauna puikią galimybę dar studijų metu pažinti darbo rinkos poreikius ir planuoti savo karjerą.
Vokiečių filologijos SPK pirmininkė doc. dr. Diana Šileikaitė-Kaishauri sako, kad organizuoti vienos dienos praktiką paskatino diskusija su katedroje viešėjusia profesore iš Slovėnijos dr. Alja Lipavic-Oštir.
„Tai puiki proga studentams susipažinti su profesinės veiklos galimybėmis, pamatyti, ką po studijų veikia germanistai, koks yra vokiečių kalbos poreikis darbo rinkoje. Be to, atlikdami tokią praktiką – stebėdami įmonės ar įstaigos darbą, imdami interviu iš darbuotojų, rengdami pranešimą apie praktiką – studentai ugdo ir bendrąsias kompetencijas“, – teigia doc. dr. D. Šileikaitė-Kaishauri.
Šiais mokslo metais vienos dienos praktiką kuravo šiuolaikinės vokiečių kalbos dėstytojas, DAAD (Vokietijos akademinių mainų tarnybos) lektorius dr. Alexanderis Mionskowski. Jis pasakoja, kad praktika vienai dienai ne tik supažindina studentus su karjeros galimybėmis. Po vizito į įmonę ar įstaigą studentai tobulina ir įgūdžius rengti viešus pristatymus.
„Studentai gauna užduotį šiuolaikinės vokiečių kalbos dalyko seminare pristatyti įmonę ar įstaigą, kurioje jie atliko trumpą praktiką, šios įmonės ar įstaigos darbuotojus ir jų veiklą. Skaitant parengtus pranešimus dalyvauja ir ekspertai, galintys pakomentuoti naujausias darbo rinkos tendencijas“, – apie vienos dienos praktikos naudą pasakoja dr. A. Mionskowski.
Komentarų nėra. Būk pirmas!