Vakar Vilniaus universiteto centriniuose rūmuose įvyko seminaras, skirtas VU ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) darbuotojams, siekiantiems suvienyti pastangas, darbą ir žinias plėtojant mokslinius tyrimus, kuriant ir tobulinant technologijas, rengiant specialistus.
Seminare bendradarbiaujančios mokslininkų grupės pristatė savo įdirbį kraujo tėkmės pro aortos vožtuvą modeliavimo individualiam pacientui srityje. Šiai krypčiai vadovauja prof. Arnas Kačeniauskas ir prof. Audrius Aidietis. Diskusijoje prieita prie išvados, kad pasiektas įdirbis ir patirtis modeliuojant aortos, didžiausios iš širdies išeinančios kraujagyslės, vožtuvo biomechaniką leistų toliau plėtoti mokslinių grupių veiklą modeliuojant širdies ir atskirų jos komponentų pokyčius į atliekamas intervencines operacijas individualiam pacientui ir taip pagerinant klinikines išeitis.
Sujungiant klinikinę praktiką ir biomechaninių slankstelių savybių įtaką ligonių sveikatai ieškoma naujų metodų osteoporozės, kaulų tankio mažėjimo ir trapumo ligos rizikos įvertinimo srityje. VU ir VGTU mokslinės veiklos grupės, vadovaujamos prof. Vidmanto Aleknos, prof. Rimanto Kačianausko ir doc. Algirdo Maknicko, pristatė įdirbį modeliuojant slankstelio patiriamą apkrovą ir rizikos veiksnių įvertinimą orientuojantis į individualų pacientą. Seminare sutarta, kad vertinant individualią kaulų lūžių riziką būtų vaisinga sujungti kaulų mineralinio tankio, slankstelio geometrijos, skeleto ir raumenų sistemų patiriamų apkrovų biomechanikos veiksnius.
Judesių biomechanika grįstas neuromotorinių ligų – Parkinsono, esencialinio tremoro, išsėtinės sklerozės, reabilitacijos po insulto kiekybinis kompleksinis vertinimas – bendradarbiavimo tema, kuriai vadovauja prof. Julius Griškevičius, prof. Dalius Jatužis ir dr. Rūta Kaladytė Lokominienė. Dviejų universitetų mokslininkų grupės sukūrė žmogaus judamojo-atraminio aparato vertinimo individualiam pacientui modelį ir geba apskaičiuoti judesių biomechaninius parametrus, svarbius ligų diferencinei diagnostikai, gydymo ir reabilitacijos įvertinimui.
Komentarų nėra. Būk pirmas!