• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

Susitikime su eurokomisaru A. Kubiliumi – apie Lietuvos kosmoso srities mokslo ir verslo ekosistemos perspektyvas

Vilniaus universitetas | 2025-06-04 10:30 | Komentarų: 0
MokslasSrautas

Susitikimas su eurokomisaru Andriumi Kubiliumi. „Kongsberg NanoAvionics“ nuotr.

Gegužės 30 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi Europos Komisijos gynybos ir kosmoso komisaras Andrius Kubilius. Visorių informacinių technologijų parke vyko susitikimas su kosmoso technologijų ekosistemos dalyviais – įmonių ir mokslo bei studijų institucijų atstovais. Jo metu buvo aptartos Europos kosmoso ir gynybos pramonės ateities kryptys ir bendradarbiavimo galimybės.

Susitikime dalyvavusio Vilniaus universiteto (VU) mokslo prorektoriaus prof. Gintaro Valušio teigimu, kosmoso srities iššūkiai telkia Lietuvos mokslo ir verslo ekosistemos bendruomenę, nes yra tarpdisciplininio pobūdžio ir reikalauja inovatyvių mokslu grįstų sprendimų dinamiškai besikeičiantiems visuomenės ir verslo poreikiams.

„Viena vertus, kosmoso duomenų iš Žemės palydovų gausa, inovatyvios duomenų apdorojimo technologijos ir įrankiai atveria galimybes Vilniaus universiteto tyrėjams bendradarbiauti su verslo ir viešojo sektoriaus organizacijomis, prognozuojant duomenis ir pasirengiant reaguoti į įvairaus pobūdžio situacijas: nuo potvynių, miškų gaisrų grėsmių ar gamtos išteklių būklės blogėjimo iki neteisėtos migracijos srautų ir panašiai. Kita vertus, kosmoso sritis gali generuoti sisteminius produktus ir paslaugas, todėl su kosmosu susijusios mokslo tematikos šalia informacinių technologijų, duomenų valdymo ar kibernetinio saugumo klausimų integruoja gyvybės mokslus, naujų medžiagų ir technologijų kūrimo, vystymo ir pritaikymo iššūkius“, ‒ sako VU mokslo prorektorius.

Diskusijoje dalyvavę Lietuvos verslo įmonių, kuriančių kosmoso srities sprendimus ir technologijas, atstovai pabrėžė Lietuvos kosmoso ekosistemos potencialą geriau įsilieti į Europos kosmoso politiką įgyvendinančių agentūrų veiklą ir vykdomas programas, tokias kaip „Copernicus“ ir „Galileo“. Susitikimo dalyviai aptarė Žemės stebėjimo ir kitų palydovinių duomenų svarbą sprendžiant klimato kaitos, nelaimių ir krizių, darančių poveikį Europos ir pasauliniam saugumui, sukeltas problemas. Svečiai taip pat analizavo dirbtinio intelekto ir kitų technologijų galimybes apdoroti duomenis, atsparumo ir saugumo priemonių prieš grėsmes, tokias kaip kibernetiniai išpuoliai, valdymo svarbą.

Vilniaus universitetas yra Visorių informacinių technologijų parko dalininkas ir Europos kosmoso agentūros verslo inkubatoriaus Lietuvoje „ESA BIC Lietuva“ partneris.

Dalinkis:
  • tweet

Žymės: Andrius Kubiliuskosmosasmokslasprof. Gintaras ValušisVisorių informacinių technologijų parkas

Naujausi straipsniai

  • Tyrimas rodo, kad dirbtinis intelektas skubiosios medicinos specialistų nepakeistų

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • VU Filosofijos fakulteto tyrėja dr. I. Adomaitytė-Subačienė: „Socialinių paslaugų šeimoms stygius gali brangiai kainuoti“

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • Lietuvių ir prancūzų koncerte Sorbonoje – pagarbos ženklai M. K. Čiurlioniui

    2025-12-05 - Komentarų: 0

Susiję straipsniai

  • Jaunieji VU Fizikos fakulteto mokslininkai prisidėjo prie tyrimo, atveriančio naujas fotofarmakologijos galimybes

    2025-11-24 - Komentarų: 0
  • Pasitelkdami dumblius Lietuvos ir Vengrijos mokslininkai kuria pažangų aplinkos taršos jutiklį

    2025-11-14 - Komentarų: 0
  • Kitąmet rengiantis Tarptautinei biologijos olimpiadai, Lietuvoje vieši jos atstovai

    2025-11-07 - Komentarų: 0

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

      Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2025 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt