• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

Šv. Kristoforo statulėlėmis įvertinti keturi VU bendruomenės nariai

Vilniaus universitetas | 2019-01-28 09:02 | Komentarų: 0
ĮvertinimaiPranešimai spaudai
  • Sauliaus Žiūros nuotr.

Vilniaus rotušėje sausio 25 d. vakarą Šv. Kristoforo statulėlėmis buvo apdovanoti vilniečiai, kurie 2018 m. savo idėjomis, darbais, projektais, skirtais Vilniui, labiausiai garsino miesto vardą Lietuvoje ir visame pasaulyje. Šiemet tarp dešimties laureatų – keturi Vilniaus universiteto (VU) bendruomenės nariai.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Prof. A. Bumblauskas. Sauliaus Žiūros nuotr.

Šv. Kristoforo statulėle už reikšmingą indėlį populiarinant istorijos mokslą apdovanotas VU Istorijos fakulteto profesorius Alfredas Bumblauskas. 2018 m. ketvirtus metus iš eilės profesorius išrinktas įtakingiausiu Lietuvos visuomenininku. Aktyvus istorikas yra parašęs per 100 mokslo straipsnių, yra 10 mokslinių leidinių sudarytojas, 2018 m. išleistos knygos „Lietuvos istorija kiekvienam“ bendraautoris. Profesorius yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, Simono Daukanto literatūrinės premijos ir daugelio kitų reikšmingų apdovanojimų laureatas.

R. Badaras. Sauliaus Žiūros nuotr.

R. Badaras. Sauliaus Žiūros nuotr.

Gydytojas anesteziologas-reanimatologas, VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto mokslininkas dr. Robertas Badaras Šv. Kristoforo statulėle įvertintas už priklausomybių prevenciją. Nuo 2014 m., bendradarbiaudamas su Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuru, gydytojas miesto ir rajono mokyklose vykdo prevencinę programą „Be iliuzijų“. Jis yra vienas pagrindinių ir aktyviausių šios programos palaikytojų, dalyvių ir lektorių.

M. Valčiukaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

M. Valčiukaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Už nuopelnus sportui apdovanojimas skirtas VU Komunikacijos fakulteto studentei, Europos ir pasaulio irklavimo čempionei Mildai Valčiukaitei. Sportininkė šiais metais antrą kartą tapo pasaulio irklavimo čempione. Pasiekti rezultatai garsina Lietuvos ir gimtojo miesto Vilniaus vardą visame pasaulyje. Sportininkei skirtą apdovanojimą atsiėmė Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis.

L. Varanavičienė. Sauliaus Žiūros nuotr.

L. Varanavičienė. Sauliaus Žiūros nuotr.

Vienos populiariausių Lietuvoje mugės organizatorei ir leidyklos „Tyto alba“ savininkei bei direktorei, VU Tarybos narei Lolitai Varanavičienei įteikta Šv. Kristoforo statulėlė už reikšmingą indelį organizuojant Vilniaus knygų mugę. Daugiau nei 15 metų organizuoja Vilniaus knygų mugę, kuri virto žinoma ir už Lietuvos ribų, tai vienas didžiausių kultūros forumų mūsų šalyje.

Pernai Šv. Kristoforo statulėlėmis buvo pagerbti VU studentų komanda „Vilnius-Lithuania iGEM“, VU Filosofijos fakulteto docentas Paulius Skruibis, VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto profesorė dr. Nijolė Drazdienė ir VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studentė, Europos šuolių į aukštį čempionė Airinė Palšytė.

Šv. Kristoforo statulėlė – vienas garbingiausių Vilniaus miesto savivaldybės apdovanojimų. Kandidatus renka Šv. Kristoforo apdovanojimo komitetas. Apdovanojimus Vilniaus rotušėje laureatams teikia Vilniaus miesto  meras.

Dalinkis:
  • tweet

Žymės: Alfredas BumblauskasMilda ValčiukaitėRobertas BadarasŠv. Kristoforo statulėlės

Naujausi straipsniai

  • Tyrimas rodo, kad dirbtinis intelektas skubiosios medicinos specialistų nepakeistų

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • VU Filosofijos fakulteto tyrėja dr. I. Adomaitytė-Subačienė: „Socialinių paslaugų šeimoms stygius gali brangiai kainuoti“

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • Lietuvių ir prancūzų koncerte Sorbonoje – pagarbos ženklai M. K. Čiurlioniui

    2025-12-05 - Komentarų: 0

Susiję straipsniai

  • VU Istorijos fakulteto istorikai subūrė „svajonių komandas“: žaidėjais tapo tarpukario diplomatai, LDK vadovai ir garsiausi žemaičiai

    2024-06-18 - Komentarų: 0
  • Vilniaus universiteto bendruomenės nariai pagerbti valstybiniais apdovanojimais

    2024-02-16 - Komentarų: 0
  • VU prof. A. Bumblauskas žengia į didžiuosius kino ekranus: tai – tikras iššūkis

    2022-12-16 - Komentarų: 1

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

      Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2025 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt