ISSS (International Students’ Summer Seminar) – tarptautinis studentų vasaros seminaras liepos 13–26 d. Lenkijoje vyko jau 17-ąjį kartą. Mūsų universiteto Komunikacijos fakulteto studentai ir dėstytojai turi galimybę dalyvauti projekte, skirtame bibliotekininkams ir informacijos specialistams, kartu su keturių užsienio universitetų jaunimu iš Lenkijos (Uniwersytet Warszawski), Bulgarijos (Sofia University), Olandijos (Saxion Hogescholen) ir Vokietijos (Fachhochschule Hannover).
Tokioje multikultūrinėje aplinkoje dalyviai nagrinėjo globalines informacinės visuomenės problemas. Oficiali seminaro tema – „Information for the people. Public information/e-government in EU countries“ („Informacija žmonėms. Vieša informacija/Elektroninė valdžia Europos Sąjungos valstybėse“).
Komanda, bendra atmosfera
Taigi šeši studentai ir dvi dėstytojos nepabijojo 27 valandų trukmės kelionės bei varginančių paskaitų ir išsiruošė į Lenkiją pažiūrėti, ką ir kiti turi apie save pasakyti. Nors ir buvome mažiausia delegacija, bet entuziazmu ir užsidegimu dirbti bei sugebėjimu atsipalaiduoti nenusileidome ne tik besišypsantiems bulgarams, bet ir patrakėliams olandams, linksmiesiems vokiečiams ir viso ko šeimininkams lenkams. Skirtingų kultūrų atstovai daugiausia bendravo oficialia seminaro kalba – anglų, tačiau po kartu praleistų 2 savaičių kiekvienas turėjo 5 kalbų pradmenis.
Paskaitos ir seminarai
Edukacinė programa buvo intensyvi, studentai dalyvaudavo paskaitose nuo 10 val. ryto iki pietų. Dėstytojai pristatė esamą situaciją viešosios informacijos ir elektroninės valdžios sektoriuje kiekvienoje šalyje, taip pat su tuo susijusias studijų programas universitetuose. Studentai sužinojo apie el. valdžios ypatumus už ES ribų, išklausė paskaitas apie komandinį darbą ir prezentacijų rengimą. Vėliau šias žinias panaudojo dirbdami tarptautinėse grupelėse, ruošdami seminarų temas. O jų būta įvairiausių – skaitmeninė atskirtis, vartotojui draugiškos elektroninės paslaugos, elektroninės valdžios ateitis, elektroninė įtrauktis ir t. t. Dalis lietuvių komandos dalyvavo vartotojui draugiškų elektroninių paslaugų kūrimo darbo grupėje. Galutinis rezultatas – senjorams skirtos edukacinės svetainės prototipas, kurį komandos nariai pristatė pasitelkdami aktorinius sugebėjimus: buvo ir bibliotekininkė, mokiusi naudotis svetaine, ir senjorų kartos atstovė, o interneto svetainę įkūnijo kiti komandos dalyviai, nešini dideliuose lapuose matomais kompiuterio ekrano vaizdais. Taigi susikaupti ir padirbėti tikrai reikėjo, sunkiausia buvo prieiti prie vieningos nuomonės ir kūrybiškai ją pateikti, bet nieko nėra neįmanomo komunikacijos studentams!
Pažintinė ir laisvalaikio programa
Turėjome laiko ir susipažinti su keletu žymių Lenkijos vietų. Tik atvykę pasivaikščiojome po sostinę, kur labiausiai patiko Varšuvos universiteto biblioteka su nepakartojamo grožio sodu, įsikūrusiu šalia bibliotekos ir ant pastato stogo.
Taip pat pamatėme ir kitus Lenkijos miestus: Poznanę su senosiomis tradicijomis, Gniezną, Biskupiną, Korniko miestelio pilį ir, žinoma, Jarociną, kuriame gyvenome. Daug kam įsiminė apsilankymas populiariausio lenkiško alaus „Lech“ gamykloje.
Organizatoriai sudarė galimybę laisvalaikiu važinėti keturračiais, jodinėti žirgais, šaudyti iš lanko, žaisti boulingą, biliardą, smiginį, prie baseino mėgautis paplūdimio tinkliniu, saunos malonumais ir t. t. Įsimintinu renginiu tapo ir futbolo rungtynės su žaviosiomis palaikymo šokėjomis.
Ramūs ir neramūs vakarai
Nacionaliniai vakarai buvo skirti pristatyti ir pajusti kitų šalių ypatumus, komandos buvo tikrai išradingos ir kūrybiškos.
Mes, lietuviai, „pardavinėjome Lietuvą“ po gabaliuką už fantus. Ir ko tik neprisirinkome… nuo panaudotų rankšluosčių iki aukštos klasės fotoaparatų. Žinoma, gimtąją šalį mes labai mylime, todėl žaidimo pabaigoj tiesiog griebėme pilną fantų dėžę ir pareiškėme, kad vis dėlto pasiliekame sau Lietuvėlę. Pirkėjams išdalijome knygutes „Vilnius – European Capital of Culture 2009“ ir „Haiku Vilniui“.
Bulgarai tikrino kitų šalių atstovų žinias apie jų šalį ir mokė nacionalinių žaidimų.
Vokiečiai surengė estafetę ir improvizacijas pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“ motyvais.
Olandams orientacinio žaidimo planus sugriovė roko festivalio, vykusio šalia mūsų viešbučio, klausytojai, bet išradingieji Nyderlandų studentai išsisuko iš keblios padėties ir vakarėlis tęsėsi su šokiais ir žaidimais.
Lenkai visus stebino demonstruodami pagoniškas tradicijas, kur kiekvienas turėjo galimybę atskleisti savo sugebėjimus.
Kiekvieną nacionalinį vakarą vainikuodavo tradicinių patiekalų ir gėrimų degustavimas.
O kur dar nepamirštami susipažinimo ir atsisveikinimo vakarėliai ir seniausias Lenkijoje Jarocino roko festivalis, kuriame ir ISSS dalyviai turėjo progą pasilinksminti.
Visų laukta Talentų naktis buvo atidėta dėl audros, kuri paliko mus be elektros, tačiau kitą vakarą talentai sužibėjo dar ryškesne spalva.
Padėka
Esame labai dėkingi organizatoriams ir Varšuvos universiteto studentams, kurie daug padarė, kad šis seminaras būtų naudingas ir įsirėžiantis į atmintį. Taip pat ir Vilniaus universitetui, kuriam netrūksta iniciatyvos prisijungti prie tarptautinių projektų ir sudaryti galimybę savo studentams tobulėti dalyvaujant juose. Tikimės, kad Komunikacijos fakulteto studentai ir kitais metais galės atskleisti save ISSS, bendrauti, mokytis ir tiesiog gerai leisti laiką. Kitąmet susitiksime Olandijoje!!!
Užsienio studentų komentarai apie 2009 m. ISSS:
Łukasz Kołodziejczyk, Varšuvos universitetas (Lenkija):
Tai buvo ne pirmas kartas, kai dalyvavau ISSS, puikiai prisimenu pernai vasarą vykusį seminarą Bulgarijoje, Kiteno mieste, o prieš dvejus metus – Jarocine. Nuostabiausia tai, kad kasmet išmoksti vis skirtingų dalykų. Mano nuomone, dvi svarbiausios pamokos, kurias gavome, buvo komunikavimas ir komandinis darbas. Kalbos barjeras ir šiek tiek skirtingas mentalitetas padėjo įgyti svarbią patirtį, taip pat ir daugiau informacijos apie kitas tautas. Visi mes esame europiečiai, vaikštantys su tais pačiais batais, bet mes net nenutuokiame, kaip atrodo kitų kasdienybė, kas daro juos liūdnus ar laimingus, kokias dainas dainuojame, kaip linksminamės.
Ir galų gale ISSS – tai labai smagus laikas su nuostabiais žmonėmis, su kuriais dar ir dabar palaikau nuolatinius ryšius. Jei tik turėčiau galimybę – norėčiau dalyvauti ir ketvirtą kartą.
Martijn Smale, Saxion taikomųjų mokslų universitetas (Nyderlandai):
ISSS 2009 buvo išties puikus seminaras, nebuvo jokių politinių ar religinių skirtumų, ir galiausiai – tai vienas didelis vakarėlis!
René Sanberg, Saxion taikomųjų mokslų universitetas (Nyderlandai):
17-asis ISSS man buvo pirmasis, bet tikrai ne paskutinis seminaras. Jei reikėtų keletu eilučių apibūdinti įgytą patirtį, nerasčiau geresnių žodžių nei George‘o Carlino: „Life is a waste of time, / Time is a waste of life. / Get wasted all of the time / And you’ll have the time of your life.“
Parengė Komunikacijos fakulteto studentės Neringa Norbutaitė ir Raminta Narutavičiūtė
Nuotr. Jurgitos Kunigiškytės (Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutas)
Komentarų nėra. Būk pirmas!