• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

Tarp geriausių disertacijų autorių – daugiausia VU jaunųjų mokslininkų

„Universitas Vilnensis“ | 2009-04-22 12:02 | Komentarų: 0
Mokslas
Geriausios humanitarinių ir socialinių mokslų srities disertacijos autoriumi buvo pripažintas VU TSPMI auklėtinis Nerijus Maliukevičius. Apdovanojimą įteikia Prezidentas Valdas Adamkus. Nuotraukos autorius Viktor Denisenko

Balandžio 21 d. Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų Baltojoje salėje jau trečius metus iš eilės apdovanoti geriausių praėjusiais metais Lietuvoje apgintų disertacijų autoriai. Šių apdovanojimų iniciatorius – Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS). Apdovanojimus įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

Iš viso buvo apdovanoti 9 jauni mokslininkai, apgynę disertacijas fizinių, technologijos ir biomedicinos mokslų ir humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. Iš jų 5 jaunieji mokslo daktarai yra Vilniaus universiteto atstovai. Dviejų geriausių disertacijų autoriai gavo po 5 tūkst. litų. Galima pasidžiaugti, kad pačios geriausios humanitarinių ir socialinių mokslų srities disertacijos autoriumi buvo pripažintas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto auklėtinis Nerijus Maliukevičius. Jis konkursui pateikė darbą „Rusijos informacijos geopolitikos potencialas ir sklaida Lietuvoje“.

Geriausios fizinių, technologijos ir biomedicinos mokslų srities disertacijos autoriumi pripažintas Gintautas Tamulaitis iš Biotechnologijos instituto. Už šios srities mokslų darbus buvo apdovanoti ir keturi VU auklėtiniai – matematikai Paulius Drungilas ir Vaidotas Zemlys, fizikai Robertas Grigalaitis ir Vytautas Petrauskas.

Ceremonijoje Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus pažymėjo, kad jaunieji mokslininkai savo nuosekliu ir kantriu darbu tvirtina šalies mokslo pagrindus ir kuria ateities gaires. „Toks kasmetinis renginys ne tik tampa gražia tradicija, bet ir atskleidžia būtinybę visuomenei pristatyti aukščiausius mokslo laimėjimus“, – sakė jis, pabrėždamas įteikiamų apdovanojimų aktualumą.

Pasak LJMS pirmininkės Vilmos Petrikaitės, apdovanojimų už geriausias disertacijas tikslas yra parodyti, kad ir Lietuvos mokslininkai gali būti pasaulinio lygio mokslo elito dalis. Šiemet devynios geriausios disertacijos buvo atrinktos iš septyniasdešimties pasiūlytų. Renkant geriausius darbus, buvo atsižvelgta į tokius kriterijus kaip mokslinių tyrimų svarba ir vertė, tyrimų metodologijos efektyvumas ir inovatyvumas, išvadų pagrįstumas, disertacijos originalumas. V. Petrikaitė pažymėjo, kad daug dėmesio buvo skirta disertacijos tema publikuotų darbų kokybei, atliktų tyrimų svarbai tarptautiniu lygiu.

Dalinkis:
  • tweet

Naujausi straipsniai

  • VU Filosofijos fakulteto tyrėja dr. I. Adomaitytė-Subačienė: „Socialinių paslaugų šeimoms stygius gali brangiai kainuoti“

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • Lietuvių ir prancūzų koncerte Sorbonoje – pagarbos ženklai M. K. Čiurlioniui

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • Gyvenimo prasmės beieškant: kaip apie ją mąstyti ir ko tikėtis atradus?

    2025-12-04 - Komentarų: 0

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

      Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2025 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt