Balandžio 6 d. Vilniaus universitete praūžė jau ketvirtąjį kartą organizuota Sveikatos diena, kurią Pasaulio sveikatos organizacija šiemet skyrė depresijai. Pradedant ankstyva rytine mankšta ir baigiant mokymais, kaip šokti lindihopą, orientuotis miške ir gelbėti gyvybes, VU bendruomenės nariai bei svečiai buvo kviečiami praleisti dieną, kupiną veiklos, netikėtų atradimų apie save patį, azarto ir geros nuotaikos kelyje sveikesnio „aš“ link.
Ypatingo dėmesio šventės programoje sulaukė tarpdisciplininis projektas „Sveikatos laboratorija“. Ji veikė dviejose VU erdvėse. Istorijos fakulteto kavinėje šalia jaukaus kavos ir pyragaičių baro lankytojams konsultacijas ir kūno būklės matavimus siūlė kineziterapeutai, sporto medicinos gydytoja ir psichologės, o ant pavasariškai žalių Gyvybės mokslų centro vestibiulio minkštasuolių nusidriekė draugiškai besišnekučiuojančiųjų eilės prie Sveikatos ir sporto centro, Medicinos fakulteto Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos katedros, Gamtos mokslų centro, Filosofijos fakulteto Psichologinio konsultavimo ir mokymų centro bei Lietuvos medicinos studentų asociacijos siūlomų testų, tyrimų, pokalbių ir žaismingų veiklų. Su jų rezultatais susipažino tiek studentai, tiek dėstytojai ir administracijos darbuotojai, tiek svečiai iš kitų akademinių bendruomenių ar net rajonų.
VU Sveikatos ir sporto centro darbuotojai, koordinavę renginio programą, pasidžiaugė, kad nors Sveikatos laboratorija organizuojama dar tik antrus metus, tačiau ji jau tapo tarpdisciplinine universiteto erdve, kurioje į žmogų ir jo fizinę, psichologinę bei socialinę sveikatą žvelgiama skirtingų disciplinų rakursais. Be Sveikatos laboratorijos jau būtų sunku įsivaizduoti kasmetinius Sveikatos dienos renginius. Anot pašnekovų, tarpdisciplininis skirtingų sričių dėstytojų, studentų ir administracijos darbuotojų bendradarbiavimas šventėje vyksta savanoriškai, geranoriškai dalijantis žiniomis, jas perkeliant už laboratorijų ir auditorijų sienų, taip pat susipažįstant vieniems su kitais, kaimyniniuose padaliniuose vykstančiais tyrimais. Todėl šventinės laboratorijos pavyzdžiu VU Sveikatos ir sporto centre nuo gegužės pradės veikti mini Sveikatos laboratorija. Tikimasi, kad ateityje ji išaugs į didelį tarpdisciplininį projektą. Šiais mokslo metais bendruomenės nariai kiekvieną pirmą mėnesio pirmadienį galės nemokamai pasisverti kūno masės sudėties analizatoriumi, pasikonsultuoti su kineziterapeutu.
Sveikatos dienos proga pažvelgti į psichinės, fizinės ir socialinės sveikatos sąryšius skirtingais rakursais pakvietė trys įdomūs pranešėjai. Dr. Donatas Noreika aptarė streso ir kūno pojūčių bei matavimo technologijų sąryšį, psichologė-psichoterapeutė Agnė Morkvėnaitė-Vasiliauskienė iliustratyviai apžvelgė sąryšį tarp fizinio bėgimo ir depresijos prevencijos, o prof. Arūnas Germanavičius dieną užbaigė dėmesį kaustančiomis tezėmis tema „Netikėkite tuo, ką galvoja jūsų smegenys: veiksminga depresijos prevencija“ (pastarųjų dviejų paskaitų įrašus galite rasti čia ir čia). Šventės organizatoriai atkreipė dėmesį, kad depresija visuomenėje kartais yra pernelyg stigmatizuojama, todėl vienas šventės tikslų buvo paraginti drąsiai, atvirai ir be baimės kalbėtis apie psichinę sveikatą pažymint, kad tokie pokalbiai gali tapti švente.
Vakarop organizatoriai pakvietė išbandyti orientavimosi sporto trasą Saulėtekio miškuose, stalo tenisą medinėmis raketėmis be guminio paviršiaus, 1000 m bėgimą už VU ir nemokamas sporto veiklas visuose VU Sveikatos ir sporto centro padaliniuose. Pažinti savo kūną ir susipažinti VU studentus pakvietė šiemet prie renginio prisijungę Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai. Pamokoje „VGTU kviečia VU šokti lindihopą“ mokytojai linksmino studentus istorijomis apie tai, kaip kaimyninių universitetų studentai sėdi ant tų pačių suoliukų, kursuoja tais pačiais takais ir važinėja tais pačiais troleibusais liesdamiesi beveik petys į petį tarsi du Saulėtekio miestelio universitetai.
Po VU inicijuotų Sveikatos dienos renginių pastebėta susidomėjusiųjų gausa, teigiami atsiliepimai ir sėkmingi lankytojų noro labiau domėtis savo fizine, psichine bei socialine sveikata rezultatai nepalieka abejonių, kad renginys vyks ir kitąmet.
Komentarų nėra. Būk pirmas!