Vilniaus universitete lankėsi Tarpparlamentinės sąjungos prezidentas, Bangladešo parlamento narys Saberas Chowdhury. Jis susitiko su vicerektoriumi prof. Rimantu Jankausku.
Svečias pristatė savo atstovaujamą organizaciją, jos tikslus, veiklą. „Mokomės iš savo patirties ir bendravimo su kitais. Pastebime, kad linija tarp globalaus ir lokalaus pasaulio vis labiau nyksta. Globalūs reiškiniai, pavyzdžiui, klimato kaita ir atsinaujinanti energetika, turi nacionalinių padarinių, o pastarieji formuoja globalią dienotvarkę. Mes, parlamentarai, stengiamės aprėpti kuo daugiau visuomenės gyvenimo sričių. Tad akademinis pasaulis mums itin svarbus“, – paaiškino S. Chowdhury.
Parlamentaras pažymėjo, kad politikų bendradarbiavimas su akademine visuomene galėtų būti glaudesnis. Tad politikams ir mokslininkams reikėtų daugiau ne kalbėti pavieniui, bet diskutuoti. Be to, parlamentarų supažindinimas su moksliniais tyrimais prisidėtų prie bendros politikos formavimo, o politikai geriau suvoktų vieno ar kito sprendimo padarinius. Susitikime dalyvavęs Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje sąjungoje pirmininkas Vytautas Gapšys teigė, kad šiuo metu svarstomame Pagalbinio apvaisinimo įstatyme VU mokslininkai aktyviai reiškia savo nuomonę.
„Mes, mokslininkai, visada esame pasiruošę patarti, tačiau formuoti politiką – ne mūsų pareiga“, – apibendrino vicerektorius. Abi pusės sutarė, kad akademikų ir parlamentarų bendradarbiavimas pastariesiems padėtų priimti adekvatesnius sprendimus, o tai lemtų geresnį visuomenės atstovavimą. Tarpparlamentinė sąjunga galėtų būti platforma, padedanti mokslininkams ir politikams keistis informacija.
S. Chowdhury Tarpparlamentinės sąjungos prezidento pareigas eina nuo 2014 m. spalio. Jis yra 28-asis Tarpparlamentinės sąjungos prezidentas. Būdamas žymus politikas, pasiekęs įspūdingų laimėjimų valstybės tarnyboje Bangladeše ir turintis didelės patirties tarpparlamentinių santykių srityje, S. Chowdhury politinėje veikloje daug dėmesio skiria klimato kaitos, nelaimių rizikos mažinimo, branduolinių ginklų neplatinimo ir nusiginklavimo, darnaus vystymosi klausimams. Jis padėjo rengti bendrą Bangladešo ir Jungtinės Karalystės parlamentų tyrimą dėl lygybės kovojant su klimato kaita.
Tarpparlamentinė sąjunga yra nepriklausomų valstybių parlamentų organizacija. Ji įkurta 1889 m. ir tapo pirmuoju nuolat veikiančiu daugiašaliu politinių derybų forumu. Ši sąjunga skatina bendradarbiavimą, patirties pasikeitimą tarp parlamentų, iškelia tarptautinės svarbos klausimus ir išreiškia savo požiūrį į galimus problemų sprendimus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!