![](https://naujienos.vu.lt/wp-content/uploads/2023/11/52308066686_06a6bc0121_k-642x410.jpg)
Nuotolinė tarptautinė mokslinė konferencija „Kultūra ir kūrybiškumas“ (angl. „Culture and Creativity“), skirta mokslininkams, studentams, kultūros ir kūrybinių industrijų darbuotojams ir visiems besidomintiems kūrybinio verslo teorijomis ir praktikomis, meno ir kultūros vadyba bei rinkodara, pritraukė daug įvairių šalių dalyvių ir pasižymėjo išsamiais šiuolaikinį kontekstą atspindinčiais pranešimais. Konferenciją organizavo Vilniaus universiteto (VU) Kauno fakultetas, Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos institutas, mokslinė grupė „Kūrybinės industrijos ir inovacijos“ bei Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas. Penkioliktą kartą vykusios konferencijos tikslas – skatinti tarptautines diskusijas ir bendradarbiavimą, įvertinti kintančios aplinkos poveikį kūrybinių ir kultūros industrijų rinkodaros, vadybos, ekonomikos, finansų, politikos ir kitose srityse.
Sėkmingi pirmieji kartai
„Šįkart konferencijoje buvo daugiau meno nei vadybos. Dar viena naujiena – pristatyti projektai ir pasidalinta patirtimi. Išskirtiniu pirmuoju kartu gali pasidžiaugti ir renginį atidarę abiejų institucijų dekanai. Doc. Giedriui Romeikai tai buvo pirmoji konferencija pradėjus eiti dekano pareigas VU Kauno fakultete, o ilgamečiam Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto dekanui prof. Jonui Audėjaičiui tai apskritai buvo pirmoji jo vadovaujamo fakulteto konferencija“, – sako prof. Virginija Jurėnienė.
Jau ne pirmus metus konferencijos moksliniam komitetui pirmininkaujanti prof. V. Jurėnienė pažymi, kad tai buvo pirmoji jungtinė konferencija, kurią organizavo dvi institucijos – VU ir Vilniaus dailės akademija. Profesorė džiaugiasi, kad dėl konferencijos išskirtinumo į kvietimą dalyvauti plenarinėje sesijoje noriai atsiliepė pranešėjai doc. Dimitra Kanellopoulou (Prancūzija), prof. Berna Kurt Kemaloğlu (Turkija), prof. Paul Long (Australija). Be to, konferencijos metu pristatyta dr. Giovanni Ercolani knyga „Maidano muziejus: Maidano dvasios išsaugojimas – menas, tapatybė ir orumo revoliucija“ („The Maidan Museum: Preserving the Spirit of Maidan – Art, Identity, and the Revolution of Dignity“).
Daugiau meno nei vadybos
Konferencijoje buvo nagrinėjamos tokios temos kaip aktualios kultūros ir kūrybinių industrijų vadybos problemos, šiuolaikiniai iššūkiai kultūrinėms ir kūrybinėms organizacijoms, kūrybinio darbo organizavimo naujovės, nauji kultūros ir kūrybos produktų rinkodaros sprendimai, kūrybinis turizmas ir kultūros paveldo vadyba, kūrybinių industrijų pasiūlos ir vertės grandinių transformacijos, kūrybinių industrijų politinės, ekonominės ir teisinės aplinkos pokyčiai, lyčių problemos kultūros ir kūrybinėse industrijose, skaitmeninio meno valdymas bei kūrybiniai projektai: šiandienos iššūkiai – rytojaus galimybės.
Tarptautinė mokslinė konferencija išlaikė tradicijas – veikė atskira studentų sekcija lietuvių kalba ir buvo renkami geriausi kiekvienos sekcijos pranešimai. Geriausiais penkioliktosios konferencijos „Kultūra ir kūrybiškumas“ pranešimais išrinkti: Gretos Gilvanovaitės (Vilniaus dailės akademija) pranešimas „The Culture of Consumption and How Creativity Can Affect That“, Nelos Filimon (Žironos universitetas) pranešimas „Exploring How Artificial Intelligence Shapes Spaniards‘ Digital Music Consumption Practices“, Tommaso Russo, Andrea Busato (Italijos dizaino mokykla) pranešimas „Non-Tangible Design: The Role of Design Education in Shaping a New Era of Industrial Production“, Eglės Plančiūnienės (Vilniaus universitetas) pranešimas „The Influence of Hospitality Services on the Consumption of Cultural Products“, Mato Kornelijaus Vanago ir Luko Malinausko (Vilniaus universitas) pranešimas „Identification of Benefits and Risks of Using Chat GPT in Higher Education“, Irynos Biskub (Voluinės nacionalinis Lesės Ukrainkos universitetas) pranešimas „From Toilets To Necrophilia: How Putinisms Affect Media Culture?“, Giovanni Ercolani (Mursijos universitetas) pranešimas „The “Animal Identitarium”, Art, Security, and the Creation of Identity“, Xie Meilin, Narantsatsral Delgerkhuu (Mongolijos mokslo ir technologijų universitetas) pranešimas „Field Investigation and Research on the Music Culture of the Mulao Ethnic Yifan Festival in Shiwei Ancient Village, Luocheng County“.
Padėjo tarpdiscipliniškumas ir jaunatviška komanda
„Jaunieji kolegos šios konferencijos organizavimui suteikė kitą, energingesnį požiūrį. Komandai pavyzdingai vadovavo Ugnė Pavlovaitė: pasirūpino nuoseklia konferencijos eiga, naujus vizualus kūrė Vilniaus dailės akademijai atstovaujanti Neringa Grigarienė, konferencijos sklandumą skaitmeninėje platformoje užtikrino VU Kauno fakulteto Informacinių technologijų skyrius, o VU Kauno fakulteto viešųjų ryšių komanda padėjo sukurti efektyvią reklaminę kampaniją, kuri nebūtų įvykusi be mums labai svarbios Lietuvos mokslo tarybos paramos“, – džiaugiasi prof. V. Jurėnienė.
„Džiugina didelis šių metų dalyvių, ypač užsienio mokslininkų, įsitraukimas: penkiose sekcijose pranešimus skaitė 56 dalyviai iš Lietuvos, JAV, Italijos, Ispanijos, Airijos, Liuksemburgo, Rumunijos, Ukrainos, Filipinų, Mongolijos, Vietnamo, Tailando, o klausytojų gretas papildė atstovai iš Kosovo, Švedijos, Graikijos, Lenkijos, Serbijos bei Estijos“, – sako Ugnė Pavlovaitė, šio konferencijos virsmus stebinti nuo 2017 m. Pirmaisiais metais kaip dalyvė, vėliau – kaip atskirų sekcijų moderatorė, o paskutinius du kartus – jau kaip organizacinio komiteto pirmininkė. Ji antrina prof. V. Jurėnienės išsakytai minčiai, kad skirtingos jaunos organizacinės komandos narių kompetencijos ir tarpdiscipliniškumas suteikė galimybę dirbti sklandžiai ir padėjo operatyviai spręsti iškilusias problemas.
Jau planuojama kitų metų konferencija
„Kalbame jau apie tris organizacijas, planuojam daryti muziejams bei galerijoms skirtus praktinius seminarus. Pasitelkdami mokymus norime užmegzti didesnį ryšį su visuomene, o jaunimui parodyti, kad mokslas ir kultūra gali būti suderinami. Kitą konferenciją norėtume daryti gyvai, įtraukti į ją kultūrinę programą“, – ateities planais dalinasi prof. V. Jurėnienė. Penkioliktajai mokslinei konferencijai „Kultūra ir kūrybiškumas“ pasiruošti ir įgyvendinti prireikė visų kalendorinių metų, tad šešioliktajai, 2025 m. vyksiančiai konferencijai pradedama ruoštis jau dabar. Mokslinis ir organizacinis komitetai dar nesudaryti, bet prof. V. Jurėnienė iš anksto galvoja apie dar didesnį kūrybininkų įtraukimą ir dar gausesnį dalyvių būrį.
Lietuvos mokslo tarybos finansinė parama moksliniam renginiui leido įgyvendinti efektyvų konferencijos skaitmeninės rinkodaros planą ir pakeisti dizainą. Prie efektyvaus konferencijos skaitmeninės rinkodaros plano įgyvendinimo prisidėjo VU Kauno fakulteto viešųjų ryšių grupė ir Vilniaus dailės akademijos komunikacijos specialistė Sigita Sušienė.
Komentarų nėra. Būk pirmas!