„Man konferencija „The COINS“ padėjo suvokti, kad žmogus, kuris dabar yra žinomas mokslininkas, gali būti toks paprastas, o su studentu bendrauti kaip su sau lygiu ir be jokių barjerų pasakoti apie savo mokslinę veiklą“, – sako Vilniaus universitete molekulinę biologiją studijuojanti Rugilė Burbulytė. Ji jau trečius metus prisideda prie tarptautinės gyvybės mokslų konferencijos „The COINS“ organizavimo, o šiemet koordinuoja visą konferenciją.
Ją organizuoja specialiai suburta studentų komanda. R. Burbulytės teigimu, kitas renginio išskirtinumas tas, kad konferencija skirta būtent studentams, nes galimybių pristatyti savo mokslinę veiklą jie turi ne tiek ir daug.
Konferenciją sudaro kelios dalys. „Pasikviečiame perspektyvių mokslininkų iš Lietuvos ir užsienio, kurie pristato savo sritį ir mokslinę veiklą, supažindina su mokslo inovacijomis. Dažnas studentas ne visada žino, kokios galimybės atsiveria po studijų. Kviestiniai pranešėjai parodo konkrečias sritis, kuriose galima pritaikyti studijų metais įgytas žinias. Šį kartą koncentruosimės ties epigenetika, vėžio diagnostika, regeneratyvine medicina, sintetine biologija ir nanotechnologijomis“, – pasakoja R. Burbulytė. Šiemet laukiama devynių pagrindinių pranešėjų iš Oksfordo universiteto, Jeruzalės hebrajų universiteto, Tartu technologijos instituto ir kitų institucijų. Pavyzdžiui, doc. Aras Mattis iš Kalifornijos universiteto pristatys chirurginę patologiją, jis tiria kepenų ligas. Verena Siewers iš Čalmerso technologijos universiteto atskleis, kaip galima pritaikyti mieles cheminių medžiagų sintezei, tarp jų – pažangiam biokurui. Doc. Skirmantas Kriaučionis iš Oksfordo universiteto Ludwigo vėžio instituto paaiškins, kaip DNR modifikacijos paveikia sveikas ir vėžines ląsteles. Prof. Danny Porath iš Jeruzalės hebrajų universiteto supažindins su nanotechnologijomis.
Plenarinėje diskusijoje paprastai iškeliama aktuali mokslinė problema, kurią skirtingais požiūriais komentuoja įvairių sričių specialistai. „Pernai diskutavome apie personalinę mediciną, o šiemet norime plačiau pristatyti gyvybės mokslų sektorių Lietuvoje, supažindinti su šioje srityje veikiančiomis įmonėmis, gyvybės mokslų startuolio įkūrimo galimybėmis, taip pat padiskutuoti, kaip iš mokslo užsidirbti arba moksliniam projektui gauti finansavimą“, – vardija konferencijos „The COINS“ koordinatorė. Savo mokslinę veiklą tiek žodiniu, tiek stendiniu pranešimu galės pristatyti ir studentai. Mokslininkai išrinks geriausius pranešimus.
Įmonių mugėje bus galima susirasti būsimos praktikos ar net darbo vietą, pabendrauti su verslo atstovais, pasidomėti būsimos karjeros perspektyvomis. Ši mugė atvira ne tik konferencijos dalyviams, bet ir visiems norintiesiems. R. Burbulytės teigimu, pernai ji sulaukė labai didelio susidomėjimo.
„Dalyvavimas konferencijoje suteikia neįkainojamos patirties tiems, kas ir ateityje planuoja karjerą sieti su gyvybės mokslais. Tai puiki proga ne tik pagilinti žinias įvairiose gyvybės mokslų srityse, bet ir sulaukti profesionalios nuomonės, konstruktyvių patarimų ar kritikos mokslinio darbo tema“, – sako konferencijoje dalyvavusi VU genetikos bakalaurė Ieva Savickytė. Jai antrina ir Benjaminas Barti iš Vengrijos mokslų akademijos Eksperimentinės medicinos instituto. Jaunojo mokslininko teigimu, ši konferencija buvo organizuota taip, kad neteko nė sekundės nuobodžiauti: „Daug išmokau tiek iš studentų, tiek iš mokslininkų. Mano nuomone, išskirtiniu renginio akcentu tapo jo atmosfera ir žmonės, kurie jame dalyvavo ir jį organizavo.“
R. Burbulytė apibendrina, kad dabar pastebimas bumas gyvybės mokslų srityse, tad reikia išmokti tai panaudoti, nes gyvybės mokslai turi tiek daug skirtingų krypčių ir potencialo.
Dvyliktoji tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „The COINS“ vyks vasario 28 d. – kovo 2 d. VU Gyvybės mokslų centre. Studentai, norintys pristatyti savo darbus, turi registruotis iki vasario vidurio. Renginį organizuoja VU Studentų atstovybė Gyvybės mokslų centre.
Daugiau informacijos – konferencijos svetainėje ir „Facebook“ paskyroje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!