Balandžio 24–27 d. Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centre vyks 17-oji studentų organizuojama tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „The COINS 2023. Keičiame pasaulį žingsnis po žingsnio: nuo teorijos iki praktikos“. Tai viena didžiausių studentų organizuojamų gyvybės mokslų konferencijų Europoje, pritraukianti mokslo žvaigždes iš viso pasaulio.
VU studentų organizuojamos konferencijos tikslas – skleisti mokslo žinias kitiems studentams ir plačiajai visuomenei. Kasmet į renginį susirenka žinomi Europos ir JAV mokslininkai – per pastaruosius penkerius metus konferencijoje dalyvavo net septyni Nobelio premijos laureatai: profesoriai seras J. Fraseris Stoddartas, Haraldas Zur Hausenas, Erwinas Neheris, Ada Yonath, Johnas O‘Keefe’as, Jeanas Marie Lehnas ir Aaronas Ciechanoveris.
Šiemet konferencijos dalyviai galės išgirsti tokius pranešėjus kaip dr. Linda Partridge, Maxo Plancko senėjimo biologijos instituto įkūrėja ir Karališkosios draugijos narė, 2009 m. apdovanota už nuopelnus mokslui Britanijos imperijos ordinu (DBE), dr. Piotras Trzonkowskis, įmonės „PolTREG“, skirtos tyrinėtų reguliacinių ląstelių (Tregs) ir imunosupresijos terapijos komercializavimui, įkūrėjas ir dr. Nuria Montserrat, EMBO jaunoji mokslininkė, Bioinžinerijos instituto Barselonoje mokslinės grupės vadovė.
Konferencijoje daugiausia dėmesio bus skiriama naujausių mokslinių tyrimų pritaikymui praktikoje, gilinamasi į pažangiausius atradimus bioinžinerijos, ekologijos, neuromokslų ir biomedicinos srityse. Pajusite, kaip moksliniai atradimai pamažu keičia mūsų kasdienį gyvenimą.
Organizatorių teigimu, konferencijos renginių programa bus labai plati.
„Konferencijos metu vyks ir mokslininkų paskaitos, ir interaktyvios veiklos, kontaktų mugė bei tradicija jau tapusi programa mokiniams – tad labai lauksime esamų ir būsimų studentų bei naujų karjeros vingių gyvybės mokslų pasaulyje ieškančių smalsuolių. Turėsime ir unikalią demonstraciją, kurios metu bus kuriama muzika iš elektroencefalogramoje užregistruotų smegenų neuronų generuojamų signalų“, – pasakoja konferencijos organizatoriai.
Paskutinę konferencijos dieną vyks kontaktų mugė studentams. Tai puiki galimybė sužinoti daugiau apie galimas darbo ar praktikos vietas nevyriausybinėse organizacijose, valstybės įmonėse ir privačiose tarptautinėse kompanijose, kurios veikia sparčiai augančiame gyvybės mokslų sektoriuje.
Visus 9–12 klasių moksleivius, norinčius susipažinti su gyvybės mokslų pasauliu iš arčiau, konferencijos „The COINS 2023“ organizatoriai kviečia dalyvauti balandžio 24–27 d. vyksiančioje Mokinių programoje. Jos dalyviai galės klausytis trumpų teorinių paskaitų apie augalų žioteles bei fermentus ir patirti mokslininko kasdienybę atlikdami laboratorinius darbus.
Daugiau informacijos rasite konferencijos „The COINS“ tinklalapyje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!