2021 m. spalio 7–8 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia į tarptautinę konferenciją „Baltarusija 2020 m. ir ateityje: priklausomybė nuo kelio ar atsiskyrimas nuo praeities?“. Renginio pradžia – spalio 7 d. 9 val.
2020 m. rugpjūčio 9 d. Baltarusijoje vykę šalies prezidento rinkimai, pasirengimas jiems ir laikotarpis po rinkimų rezultatų paskelbimo pasižymėjo netikėto masto ir trukmės protestais. Šie politiniai įvykiai vėl įtraukė Baltarusijos režimo klausimus į Europos politikos ir akademinių tyrimų darbotvarkę. Konferencijos tikslas – išanalizuoti 2020–2021 m. Baltarusijoje vykusius procesus, kurie sudrebino ilgiausiai Europoje gyvuojančio autoritarinio režimo pamatus.
„Konferencijos tema itin aktuali tarptautinei bendruomenei, o ypač – Rytų Europos regionui. Renginys sulaukė daugiau nei dvidešimties mokslininkų iš įvairių Europos šalių ir JAV susidomėjimo. Naujausiuose jų tyrimuose nagrinėjama Baltarusijos visuomenės mobilizacija, santykių tarp pilietinės visuomenės ir valdžios institucijų kaita, skaitmeninių technologijų poveikis protestų organizavimui ir kiti klausimai, aktualūs ne tik šios šalies, bet ir posovietinių valstybių kontekste“, – teigia vienas pagrindinių konferencijos organizatorių doc. Laurynas Jonavičius. Tikimasi, kad renginys taps pagrindu ilgalaikiam bendradarbiavimui, papildysiančiam tyrimų lauką iš įvairių kontekstų kylančiomis teorinėmis ir praktinėmis įžvalgomis.
Pagrindinius konferencijos pranešimus skaitys Leipcigo universiteto Sociologijos instituto (Vokietija) profesorius emeritas ir Vašingtono universiteto (JAV) profesorius Karlas Dieteris Oppas, Europos laisvųjų menų kolegijos profesorė, Baltarusijos koordinacinės tarybos narė Olga Shparaga ir Kalifornijos universiteto (JAV) politikos mokslų profesorius, Nacionalinio ekonomikos tyrimų biuro (JAV) mokslo darbuotojas Danielis Treismanas.
Konferencija vyks 2021 m. spalio 7–8 d. Vilniuje (Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, Vokiečių g. 10) ir nuotoliniu būdu. Dalyvavimas gyvai ir nuotoliniu būdu galimas iš anksto užsiregistravus šiame tinklalapyje. Konferencijos programą galite rasti čia.
Renginys bus transliuojamas „Zoom“ platformoje, joje iš anksto užsiregistravę žiūrovai galės užduoti klausimus renginio dalyviams. Norint dalyvauti renginyje gyvai privaloma turėti galimybių pasą ar ES skaitmeninį COVID-19 sertifikatą.
Konferenciją organizuoja Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas ir Konrado Adenauerio fondo atstovybė Lietuvoje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!