Rugsėjo 29–30 d. Vilniaus universitete (VU) jau šeštąjį kartą vyks tarptautinė taikomosios kalbotyros konferencija „Kalbos ir žmonės: problemos ir sprendimai“. Konferencijoje bus skaitomi pranešimai, susiję su sociolingvistika, kalbų politika, neapykantos kalba, daugiakalbyste, diskurso analize, kalbų mokymu ir mokymusi, kalbų įsisavinimu, tekstynų lingvistika, teismo lingvistika, lingvistine pragmatika, leksikografija ir kt.
Konferencijoje pagrindinius pranešimus skaitys svečiai iš užsienio. Viena iš jų – Annick De Houwer – asociacijos „Harmonious Bilingualism Network“ įkūrėja ir direktorė, Erfurto universiteto (Vokietija) profesorė emeritė. Ji skaitys pranešimą „Supporting Bilinguals’ Well-being: A wish list for applied linguistics research in today’s diverse world“ apie dvikalbystės tyrimų svarbą globaliame pasaulyje, ypač apie dvikalbius ikimokyklinio amžiaus vaikus ir naujai atvykusius imigrantus, reemigrantus.
Pranešimą „Hate Speech: from the Rally to the Social Media Platform. An overview of the new legal and linguistic problems raised by digital hate“ apie neapykantos kalbos apraiškas skaitmeninėje erdvėje, kylančias naujas teisines ir lingvistines problemas skaitys Victoria Guillén-Nieto (Alikantės universitetas, Ispanija), teismo lingvistikos ekspertė, padėjusi išspręsti per 20 bylų, susijusių su autorystės nustatymu, plagiato atpažinimu, seksualiniu priekabiavimu ir pan.
Marcus Callies (Brėmeno universitetas, Vokietija) – vienas iš tekstynų VESPA ir CLAN sudarytojų; svetimųjų kalbų mokymosi ir mokymo specialistas – skaitys pranešimą „Teaching World Englishes at the Interface of Linguistics, Language Education and Classroom Practice“ apie anglų kalbos mokymo tradicijas ir pokyčių svarbą atsižvelgiant į anglų kalbos atmainų ir funkcijų įvairovę.
Konferencijoje bus 16 sekcijų, dalyvaus per 70 pranešėjų iš 19 šalių: Latvijos, Lenkijos, Suomijos, Vokietijos, Ispanijos, Švedijos, Vengrijos, Italijos, Estijos, Indijos, Filipinų ir kt.
Konferencijos programą galite rasti čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!