Komunikacijos fakulteto tarptautinės komunikacijos pirmo kurso magistrantai, fakulteto docenčių dr. Beatos Grebliauskienės ir dr. Renatos Matkevičienės lydimi, Europos dienos proga susitiko su Užsienio reikalų ministerijos atstovais, Nyderlandų Karalystės ir Prancūzijos ambasadoriais.
Užsienio reikalų ministerijoje studentai bendravo su Rytų kaimynystės politikos departamento direktoriaus pavaduotoju Marijumi Gudynu, patarėju Mindaugu Kačerausku ir Išorinių ekonominių santykių departamento Eksporto ir investicijų skatinimo skyriaus pirmuoju sekretoriumi Vidmantu Verbicku. Jie susirinkusiems pasakojo apie Lietuvos verslininkų darbą Rytų Europos šalyse – Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Kazachstane. V. Verbickas pabrėžė, kad Rytų Europa tebelieka labai svarbi Lietuvos prekybos partnerė, dėl to yra svarbu palaikyti ryšį su šiomis valstybėmis. Be to, Rytų rinkos yra rizikingos, dėl to, norint ten plėtoti verslą, geriau „nelįsti į politiką“. V. Verbickas pateikė pavyzdžių, kada Lietuvos verslininkus teko gelbėti ir ginti diplomatiniais kanalais.
Studentai domėjosi, kada gyvenantiems 50 km zonoje nuo valstybės sienos su Baltarusija galios supaprastintas vizų režimas. M. Gudynas informavo, kad lengvatinių vizų režimas turėjo įsigalioti jau nuo liepos mėnesio, o susitarimas turėjo būti pasirašytas Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos vizito Lietuvoje metu, tačiau baltarusiai pateikė naujų siūlymų dėl projekto, todėl viskas užstrigo. Specialisto manymu, jei viskas toliau vyks sklandžiai, tikimasi, kad susitarimas bus pasirašytas šių metų pabaigoje.
Pasibaigus susitikimui URM, ministerijos atstovas Andrius Visockis svečius palydėjo į Nyderlandų Karalystės ambasadą Lietuvoje. Čia dėstytojas ir studentus pasitiko Nyderlandų Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje J. E. Josephus Camille’is Stephanas Wijnandsas. Jis susirinkusiems surengė nedidelę viktoriną ir teisingai atsakiusiems į klausimus įteikė simbolines dovanas. Ambasados darbuotojos papasakojo apie Nyderlandų karalienės Beatrix viešnagę Lietuvoje ir rengimąsi jai 2008 m. Anot ambasados atstovių, pasiruošimas vyko daugiau kaip pusę metų.
Vėliau svečiai persikėlė į Prancūzijos ambasadą. Joje Prancūzijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje J. E. François Laumonier išsamiai papasakojo apie ambasados darbą. Jis tikino, kad diplomato darbas yra įdomus tuo, jog nuolat tenka bendrauti su įvairiais žmonėmis. Ambasadorius prisipažino labai mylįs Lietuvą ir jos žmones, džiaugėsi, kad jam taip pat tenka tarpininkauti palaikant glaudžius Lietuvos ir Prancūzijos santykius. Studentams paklausus, ar nėra sunku atstovauti šalies, o ne savo nuomonei, kuri, kaip žinoma, gali ir nesutapti, J. E. François Laumonier tikino, kad bent jau jo asmeninė nuomonė retai nesutampa su oficialia Prancūzijos nuomone.
Ambasadorius dėstytojas ir studentus palydėjo į Prancūzų kultūros centrą. Svečiai čia buvo supažindinti su centro darbu, pakviesti aktyviai dalyvauti vykstančiuose kultūriniuose renginiuose, kurie sulaukia didelio vilniečių susidomėjimo, naudotis medioteka ir, žinoma, mokytis prancūzų kalbos.
Komentarų nėra. Būk pirmas!