Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto atstovai prof. Marija Tamulaitienė, geriatrijos specialybės rezidentai Benediktas Radavičius bei Vidas Šavinis ir studentas Karolis Kluonaitis dalyvavo Portugalijos sostinėje Lisabonoje spalio pradžioje vykusiame dvyliktajame kasmetiniame Europos Sąjungos Geriatrinės medicinos draugijos kongrese (12th International Congress of European Union Geriatric Medicine Society, EUGMS 2016).
Geriatrija – tai medicinos šaka, tirianti senėjimo priežastis ir reiškinius, senatvės ligas, jų gydymą ir profilaktiką, siekiant sustabdyti ankstyvą senėjimą. Šių metų kongreso tema – „Naujų kelių atradimas geriatrijos pasaulyje“. Į kongresą susirinko apie 1600 dalyvių: gydytojai geriatrai, vidaus ligų, bendrosios praktikos, reabilitacijos specialybių gydytojai, farmakologai ir slaugytojai iš daugiau kaip 60 šalių.
Svarbiausias šio įvairiapusio kongreso kryptis jo atidarymo metu išsakė Pasaulio sveikatos organizacijos direktorius Johnas Beardas. Jo pranešimas leido naujai pažvelgti į senėjančių visuomenių keliamus iššūkius: „Ar suprantame, kad daugelyje pasaulio šalių vykstantis demografinis populiacijos senėjimas yra ne problema, o neišvengiama realybė, į kurią reikia investuoti jau šiandien, kad pelnytume ne tik sveikatą plačiąja prasme, bet ir įvairiapusę grąžą bendruomenei?“ Pranešėjas pabrėžė, kad investicija į senyvo amžiaus žmones turi sukurti sąlygas, kurios leistų gyventi ilgą, fiziškai, psichiškai ir socialiai sveiką gyvenimą, o žvelgimas į senyvo amžiaus žmonių poreikius turi būti perspektyvus.
„Turėjome puikią galimybę susitikti, užmegzti ryšius su įvairių šalių gerontologais, išgirsti naujausias idėjas, padiskutuoti apie aktualias geriatrijos problemas. Kongreso paskaitose ir diskusijose buvo pateikta nemažai praktinių pavyzdžių ir patarimų apie įvairiapusę, tarpdisciplininę pagalbą senyvo amžiaus žmonėms, mokymo ir bendravimo procesų tobulinimą, naujųjų technologijų taikymą gydymo ir slaugos procese, tarptautinio bendradarbiavimo galimybes diegiant naujas praktikas sveikatos priežiūros sistemose. Ne mažiau įdomūs ir svarbūs buvo mokslinių tyrimų rezultatų pristatymai“, – pasakojo prof. M. Tamulaitienė, kuri atstovavo Lietuvai ir EUGMS taryboje.
Gerontologijos srityje dirbančios VU Medicinos fakulteto mokslininkų grupės, vadovaujamos prof. Vidmanto Aleknos, moksliniai darbai buvo pristatyti kongrese stendinių pranešimų forma. Su bendraautoriais atliktų mokslinių tyrimų rezultatus kongrese pateikė geriatrijos rezidentai V. Šavinis („Bone Mineral Density and Trabecular Bone Score in the Treatment of Postmenopausal Osteoporosis“) ir B. Radavičius („Prostate Intrafraction Motion during Radiotherapy of Prostate Cancer Assessed by Cone Beam CT“), VI kurso studentas, VU Studentų mokslinės veiklos tinklo gerontologijos grupės narys K. Kluonaitis („The Relationship Between Subjective Wellbeing, Perceived Stress and Health Related Quality of Life in Elderly Women“) bei prof. M. Tamulaitienė („Treatment and Outcomes of Hip Fracture in Lithuania, in 2010“ ir „Association of Frailty with Procollagen Type I N Propeptide in Elderly Women“).
Prie geriatrijos rezidentų išvykos kelionės išlaidų finansavimo prisidėjo VU Medicinos fakulteto rezidentų mobilumo fondas.
Mokslinių pranešimų santraukos paskelbtos žurnale „European Geriatric Medicine“ (October 2016, Vol. 7).
Komentarų nėra. Būk pirmas!