Siekiant sudaryti galimybes studentams įgyti tarptautinės patirties, Vilniaus universitetas (VU) veikia Studijų tarptautinimo iniciatyvų fondas, skirtas padėti plėsti akademinius ryšius ir tobulėti savo srityje. Vienas iš studentų, pasinaudojusių šia galimybe – semiotikos magistrantas Benediktas Vachninas, išvykęs dalyvauti 60-ojoje Tartu vasaros mokyklos konferencijoje „Learning in Transformation“. Šis renginys leido studentui susipažinti su naujausiomis semiotikos srities tendencijomis, pristatyti savo tyrimą ir padiskutuoti su kolegomis iš viso pasaulio.
„Pradėjęs magistrantūros studijas, susidomėjau, kaip šiandien vystosi semiotika, kokie mokslininkai formuoja šios srities ateitį. Dalyvavimas konferencijoje padėjo giliau įsitraukti į diskusijas ir pasitikrinti savo tyrimų aktualumą“, – sako B. Vachninas.
Renginyje, kuriame dalyvavo specialistai iš tokių šalių kaip Estija, Kroatija, Vokietija, Olandija ir JAV, Benediktas pristatė savo mokslinį pranešimą apie mokymosi ir medicinos sąsajas semiotinės analizės kontekste. Nors iš pradžių jaudinosi, kad jo tema gali atrodyti per daug netradicinė šalia kitų pranešimų, susidomėjimas buvo didelis.
Benediktas Vachninas. Asmeninio archyvo nuotr.
„Multikultūrinė auditorija ne tik kėlė klausimus, bet ir dalinosi savo įžvalgomis, kilusiomis iš individualios mokslinės patirties. Netgi sulaukiau pagyrimų, o tai paskatino daugiau pasitikėti savąja tyrimo kryptimi“, – pasakoja studentas.
Be oficialių pranešimų, konferencijoje buvo gausu neformalių diskusijų. „Vienas svarbiausių momentų buvo vadinamosios „kavos pertraukėlės“, kurios virto užkulisinių pokalbių erdve. Būtent tokių diskusijų metu dažnai gimsta netikėtos įžvalgos. Viename iš pokalbių staiga supratau, kokia linkme galėčiau pakreipti savo tyrimus ateityje“, – patirtimi dalijasi Benediktas.
60-osios Tartu vasaros mokyklos konferencijos dalyviai turėjo progą aplankyti Kääriku miestelį, kuriame pirmą kartą prieš daugelį metų estų semiotikos pradininko Jurijaus Lotmano iniciatyva buvo surengta Tartu vasaros stovykla. „Jau seniai man buvo smalsu išvysti archyvines nuotraukas ir iš pirmų lūpų išgirsti istorijas apie pirmuosius šios mokyklos renginius. Pasijutau ne tik estų semiotikos istorijos ir tradicijų praeiviu, bet ir jų dalimi“, – prisipažįsta B. Vachninas.
Benediktas Vachninas. Asmeninio archyvo nuotr.
Įgyvendinti šią kelionę padėjo finansavimas, gautas iš VU Studijų tarptautinimo iniciatyvų fondo. Be to, dėstytojo dr. Pauliaus Jevsejevo ir VU CA darbuotojų dėka dokumentų tvarkymas finansavimui gauti buvo greitas ir sklandus. Benediktas rekomenduoja ir kitiems studentams domėtis šiomis galimybėmis ir pradėti iš anksto ruoštis kelionėms parengiant ir pateikiant reikiamus dokumentus ir (ar) paraiškas.
Tokios tarptautinės patirtys ne tik praplečia akiratį, bet ir leidžia užmegzti svarbius akademinius ryšius. „Sutikau daugybę užsidegusių mokslininkų iš įvairiausių pasaulio kampelių – tai žmonės, su kuriais neįmanoma pabaigti dialogo“, – sako studentas.
Daugiau informacijos apie VU Studijų tarptautinimo iniciatyvų fondo finansavimo galimybes rasite čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!