„TechHub Hack for Ukraine“ metu renginio dalyviai kūrė realius sprendimus, galinčius operatyviai prisidėti prie pagalbos Ukrainos žmonėms. Prie iniciatyvos prisijungė daugiau nei 70 žmonių, o hakatono pabaigoje buvo išgryninta keletas realių įrankių, jau dabar pabėgėliams galinčių padėti efektyviau gauti humanitarinę pagalbą bei prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų.
„Džiaugiamės, kad prie iniciatyvos prisidėjo ir savo savaitgalį darbams skirti pasiryžo toks gausus būrys žmonių. Komandos keitėsi, jungėsi, pildėsi naujais nariais, kad pritrauktų kuo daugiau kompetencijų, ir per 36 valandas sukurtų geriausius įmanomus sprendimus. Joms visu hakatono laikotarpiu padėjo 30 mentorių, prisijungusių iš viso pasaulio – Ukrainos, Latvijos, Estijos, Meksikos, Kanados. Esame jiems labai dėkingi“, – sako „TechHub“ startuolių pre-akceleratoriaus vadovas Gediminas Rumšas.
Hakatoną pradėjo politologas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojas Linas Kojala, pabrėždamas įvairių bendruomenių susitelkimo ir aktyvumo svarbą siekiant pozityvių pokyčių. Vėliau panelinės diskusijos metu išgrynintos pagrindinės problemos, kurioms spręsti įrankių reikia jau dabar, pavyzdžiui: prieinamos ir aiškios informacijos apie transportavimo galimybes, išsamios edukacinės informacijos apie adaptaciją Lietuvoje, vaikų priežiūrą, instrukcijų, kaip išgyventi traumą ir kaip bendrauti su ją patyrusiu žmogumi ir taip toliau.
Renginio finišo tiesiąją – prisistatymus įvairių organizacijų atstovams ir ekspertams – pasiekė 4 komandos. Dauguma jų pasiruošusios sprendimus aktyvuoti jau ateinančią savaitę. Komandos pradėjo kurti įrankius, skirtus efektyvesnei humanitarinei pagalbai, pabėgėlių integracijai, efektyviai informacijos paieškai ir net kare naudojamai įrangai tobulinti.
Komanda „Herojams.lt” pradėjo vystyti platformą, kurioje Ukrainos pabėgėliai galės įkelti ir aprašyti, kokia pagalba jiems reikalinga. „Viešojoje erdvėje pastebime chaosą, skirtingos organizacijos stengiasi padėti pabėgėliams, tačiau neturi galimybių stebėti, kurie poreikiai jau patenkinti, o kurie dar ne. Ši platforma leis apjungti visas organizacijas, bus sukurta aiški ir paprasta naudoti priemonė pasidalinti visais atvykėlių poreikiais vienoje vietoje ir sudaryta patogi erdvė norintiems padėti nupirkti ar padovanoti reikalingus daiktus“, – pasakoja viena iš komandos narių.
Komanda jau sukūrė minimalų gyvybingą produktą (angl. MVP), testavo keletą jo versijų. Pilnu pajėgumu aktyvuoti platformą komanda ketina keleto dienų bėgyje. Augant platformos poreikiui „Herojai.lt“ ieškos daugiau savanorių, rinkodaros ir komunikacijos, informacinių technologijų ir kitų specialistų.
Hakatono metu susijungė dvi komandos, turėjusios tą pačią idėją – „Gaia Tribe“ ir „EnjoyIT“. Kartu jos vysto platformą, kuri padėtų ukrainiečiams atrasti bičiulių Lietuvoje. „Visa pagalba pabėgėliams šiuo metu sukoncentruota ties neatidėliotinais jų poreikiais – gyvenamąja vieta, maistu ir pan. Tačiau mes norime mąstyti plačiau ir sukurti būdą, kaip integruoti ukrainiečius į jiems naują bendruomenę“, – pasakoja Giedrė Bagdonavičienė, viena šios komandos narių.
Platformoje ukrainiečiai būtų supažindinami su lietuviais, kurie nori prisidėti prie sėkmingos jų integracijos. Pagalba gali būti įvairi – pokalbis, tam tikros informacijos paieška, vertimai, atsakymai į aktualius klausimus ar pasivaikščiojimai. Šiuo metu komanda turi demonstracinę (angl. demo) platformos versiją, tačiau artimiausią savaitę ketina paleisti jau veikiantį sprendimą.
Trečioji komanda – „Talka Ukrainai“, sukūrė programą-robotą, kuris socialiniame tinkle „Telegram“ leistų surūšiuoti ir sugrupuoti reikalingą informaciją pagal jos pobūdį ar kategoriją. „Taip būtų lengviau nepasimesti informacijos gausoje ir atsirinkti būtent reikalingą temą – apgyvendinimo, maitinimo, psichologinės pagalbos ar kt. Šiuo metu įrankis pritaikytas konkrečiai pagalbai Ukrainos piliečiams sukurtoje grupėje, bet ateityje galėtų veikti bet kokiame „Telegram“ pokalbių lange“,– pasakoja įrankį kuriantis Tadas Šurkys. Programa taip pat leistų paskambinti ar susirašinėti su ieškoma tema konsultuojančiais asmenimis, gauti tiesioginę pagalbą.
Hakatoną kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) organizavo Vilniaus universiteto Technologijų uostas, „ChangeMakersON“ bei „StartuoBrand DNR“. Visas renginyje dalyvavusias komandas „TechHub“ taip pat kviečia be atrankos dalyvauti pre-akceleravimo programoje, kurios metu su asmeninių mentorių pagalba jos galės toliau vystyti savo idėjas, įgyti verslo kūrimo žinių, susipažinti su investuotojais. Registracija į 6-tąjį pre-akceleratoriaus ciklą prasidės balandžio 4 dieną.
„TechHub“ – tai MITA įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!