Rugsėjo 3-13 d. Varšuvos universitete, Lenkijoje, įvyko tarptautinės universitetų asociacijos NOHA (Network on Humanitarian Assistance) intensyvioji programa, kuri yra įvadas į NOHA sukurtą tarpuniversitetinę magistro programą.
Intensyviojoje programoje dalyvavo apie 140 studentų, pradedančių magistro studijas NOHA asociacijos universitetuose, ir žymiausi humanitarinės veiklos specialistai. Šį pavasarį oficialiai į NOHA tinklą įsitraukusiam Vilniaus universitetui renginyje atstovavo Teisės fakulteto Tarptautinės ir ES teisės katedros dėstytoja Renata Vaišvilienė.
Intensyvios programos metu buvo nagrinėjamos įvairios su humanitarine veikla, pasauliniu saugumu ir tarptautine humanitarine teise susijusios temos. Pranešimą „Moraliniai ir teisiniai karo fenomeno aspektai” skaitė Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas doc. dr. Kęstutis Girnius, pranešimą „Nugalėti, bet nesunaikinti: beieškant prarasto gyvuliškumo” – Mykolo Romerio universiteto dėstytojas doc. dr. Justinas Žilinskas.
Kartu Varšuvoje įvyko ir NOHA Tarybos bei Generalinės Asamblėjos susitikimai, kurių metu analizuota šios organizacijos strategija, NOHA struktūrinių elementų tarpusavio ryšių ir bendradarbiavimo su asocijuotais universitetais tobulinimo klausimai.
Šiuo metu NOHA veikloje dalyvauja VU Teisės fakultetas ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas. Vis dėlto vienas svarbiausių šio tinklo tikslų – įtraukti įvairių sričių specialistus, todėl tikėtina, kad prie šios tarpdisciplininės organizacijos prisijungs daugiau VU fakultetų, o NOHA magistro studijos pritrauks vis daugiau VU studentų.
NOHA – tai Europos universitetų tinklas, kurio tikslas – plėtoti švietimą humanitarinės veiklos srityje. Pirmiausia siekiama didinti profesionalumą ir humanitarinių paslaugų teikimo kokybę, formuoti vienodą praktiką. NOHA stengiasi, kad visuomenė ir sprendimus priimantys asmenys daugiau išmanytų apie humanitarinę sritį. Universitetus NOHA narius vienija bendras tikslas, vienoda misija ir kartu suformuotos europinės akademinės struktūros.
NOHA taip pat veikia „Erasmus Mundus” partnerystės programoje, kurioje bendradarbiaujama su 8 universitetais.
Pagrindinė NOHA veiklos sritis – magistro studijos (80 ECTS). Jas sudaro intensyvus įvadinis seminaras viename iš universitetų narių (10 dienų), studijos pagrindiniame universitete (5 mėnesiai), orientacinis periodas viename iš NOHA universitetų (5 mėnesiai), tyrimas ir darbinė orientacija pagrindiniame universitete (5 mėnesiai). Šiuo metu intensyviai plėtojama NOHA akademijos sritis, apimanti įvairius profesinio rengimo, tobulinimosi kursus, ir NOHA tyrimų sritis, sudaranti galimybes jauniems ir jau praktikuojantiems mokslininkams atlikti gilesnę humanitarinės veiklos analizę.
Daugiau informacijos apie NOHA veiklą www.nohanet.org.
Komentarų nėra. Būk pirmas!