Praėjusią savaitę Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centre lankėsi kompanijos „Thermo Fisher Scientific“ atstovai iš JAV. Svečiai papasakojo, kad Lietuvoje dirbantys mokslininkai vis labiau domina pasaulinio garso darbdavius, todėl būtent čia jie atvyko ieškoti naujų talentų, galinčių prisidėti prie jų įmonės sėkmės istorijos.
Pasak „Thermo Fisher Scientific“ delegacijos vadovės dr. Jeanette Schmidt, vienas iš pagrindinių kelionės į Lietuvą tikslų – plėsti bioinformatikos specialistų paiešką šalyje: „Savo padalinių ir darbuotojų turime įvairiose pasaulio šalyse – jie išsibarstę skirtinguose žemynuose, tačiau visus juos vienija tokios savybės kaip smalsumas, domėjimasis sritimi, kurioje dirba, meilė mokslui. Todėl Lietuvą pasirinkome neatsitiktinai – žinome, kad talentingų, savo veiklos sritį mylinčių specialistų pas jus itin daug,“
Mokslininkė teigia, kad Lietuvoje rengiami gyvybės mokslų specialistai turi geras galimybes mokytis, o į darbo rinką įsitraukia jau turėdami puikų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių bagažą. Pasak dr. J. Schmidt, tokie mokslininkai yra geriausia šalies investicija. Tam pritaria ir VU Gyvybės mokslų centro vadovas dr. Gintaras Valinčius: „Gyvybės mokslų sektoriaus potencialas Lietuvoje yra milžiniškas, nes turime gerai išvystytą infrastruktūrą – universitetų, augančią pramonę, daug mokslininkų, tarp jų ir grįžtančių iš užsienio, esame pritraukę reikšmingų investicijų, o ir sąlygos kurti verslą Lietuvoje yra palankios.”
Pasak dr. G. Valinčiaus, dar viena gera žinia kompanijoms, ieškančioms aukštos kvalifikacijos specialistų mūsų šalyje arba norinčioms bendradarbiauti kuriant verslo inovacijas – stiprėjanti mokslo ir verslo simbiozė. VU Gyvybės mokslų centro vadovas paminėjo ir naujausią akademinio, valstybinio ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo iniciatyvą – 12 partnerių įkurtą Gyvybės mokslų skaitmeninių inovacijų centrą. Ši nacionalinė verslo ir mokslinių tyrimų partnerystės platforma skirta skaitmeninėms inovacijoms gyvybės mokslų sektoriuje skatinti.
„Kalbant apie Lietuvos biotechnologijų sektoriaus išskirtinumą ir konkurencinį pranašumą, neabejotinai būtina paminėti ir Lietuvos startuolių ekosistemą, puikiai įsikomponuojančią į bendrą sėkmės kontekstą. Ši ekosistema pastaraisiais metais sparčiai auga, traukdama užsienio investuotojų bei vietinių verslininkų dėmesį. Aukšto lygio specialistai, gebantys generuoti ir komercializuoti idėjas, reikiama infrastruktūra, užsienio investuotojų pasitikėjimas – visa tai neabejotinai lemia naujų verslų atsiradimą, užsienio investicijų pritraukimą ir bendruomenės kūrimąsi”, – sako dr. G. Valinčius.
VU Gyvybės mokslų centro vadovo teigimu, Lietuvos mokslininkai turi didelį potencialą tapti tiek nacionalinio, tiek tarptautinio pripažinimo vertais specialistais, o „Thermo Fisher Scientific“ atstovų apsilankymas tai tik patvirtina: „Šis tarptautinės kompanijos atstovų vizitas mūsų šalyje rodo, kad Lietuvos gyvybės mokslų sektorius eina teisingu keliu. Neabejoju, kad ateityje šiame kelyje juo einančių studentų, mokslininkų, verslo kūrėjų, tarptautinių kompanijų skautų dar laukia ne viena sėkmės istorija.“
Komentarų nėra. Būk pirmas!