Naujai atidaryto Jungtinio gyvybės mokslų centro (JGMC) mokomųjų laboratorijų rėmėju tapo „Thermo Fisher Scientific“. Kompanija tieks molekulinės biologijos reagentus ir kitas medžiagas, būtinas studentų laboratoriniams darbams atlikti biochemijos, molekulinės biologijos, genų inžinerijos ir biotechnologijos, mikrobiologijos, genetikos ir epigenetikos srityse. Iš viso naujajame centre veikia 10 mokomųjų laboratorijų. „Thermo Fisher Scientific“ parama pasieks keturias iš jų.
Kovo 15 d. per oficialų naujojo centro atidarymą buvo atidengta ir „Thermo Fisher Scientific“ kaip rėmėjo lentelė. Tai patikėta VU vicerektoriui prof. Rimantui Jankauskui ir „Thermo Fisher Scientific“ viceprezidentui Mitchui Kennedy.
„Ši parama dar kartą demonstruoja toliaregišką „Thermo Fisher Scientific“ politiką mokslo ir studijų srityje ir tarnauja naujos Lietuvoje mecenavimo kultūros pavyzdžiu. Vilniaus universiteto bendruomenė labai vertina tokį bendrovės indėlį“, – teigia VU vicerektorius prof. R. Jankauskas.
Atidengiant lentelę dalyvavo JGMC valdybos pirmininkas prof. Eugenijus Butkus, Gamtos mokslų fakulteto dekanas prof. Osvaldas Rukšėnas, prof. Juozas Lazutka, prof. Kęstutis Sasnauskas, prof. Edita Sužiedėlienė, kiti universiteto atstovai, „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius, Baltijos regiono viceprezidentas Algimantas Markauskas, Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros direktorius dr. Arvydas Lubys, Intelektinės nuosavybės valdymo direktorė dr. Eglė Radzevičienė.
„Džiaugiamės galėdami toliau stiprinti mūsų bendradarbiavimą rengiant jaunus specialistus. Jungtinis gyvybės mokslų centras ne tik atveria naują etapą Lietuvos gyvybės mokslų raidoje, bet ir suteikia naujas galimybes studentams. Mūsų partnerystė užtikrins, kad studentai jau bakalauro studijose turėtų visas galimybes atlikti praktinius darbus laboratorijoje, išmokti pažangių tyrimų metodų“, – teigė A. Markauskas.
VU ir „Thermo Fisher Scientific“ bendradarbiauja daugelyje sričių. Nuo 2011 m. kartu vykdomas „Mobiliosios bioklasės“ projektas, kuris populiarina gyvybės mokslų studijas šalies mokyklose. „Thermo Fisher Scientific“ yra įsteigusi vardines stipendijas Gamtos mokslų ir Chemijos fakulteto studentams, kasmet suteikia galimybę kelioms dešimtims bakalaurantų ir magistrantų atlikti praktiką ir rengti baigiamuosius darbus kompanijos laboratorijose.
„Thermo Fisher Scientific“ yra didžiausia pasaulio kompanija, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui. Kompanijos padalinys Vilniuje – UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ – kuria, gamina ir pasaulio rinkose platina produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai. Produktai yra plačiai naudojami visame pasaulyje tiriant genų sandarą, raišką ir įvairovę, kuriant naujus įgimtų, paveldimų ir užkrečiamųjų ligų diagnostikos metodus. Lietuvos bendrovėje dirba daugiau kaip 600 aukštos kvalifikacijos specialistų. Bendrovės Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centre dirba beveik 100 mokslininkų ir tyrėjų. Tai – vienas iš didžiausių privačių mokslinių tyrimų centrų Baltijos regione.
Parengta pagal „Thermo Fisher Scientific“ informaciją.
Komentarų nėra. Būk pirmas!