
Vilniaus universitetas įgyvendina tvariųjų sprendimų preakceleravimo programą, kuri leis studentams įgyti žinių, įgūdžių ir išteklių, padėsiančių kurti tvariosiomis inovacijomis ir tvariaisiais sprendimais grįstą verslą. Tvariųjų sprendimų preakceleratorius – tai dinamiška mokymosi ir kūrybos kelionė, suteikianti galimybę studentams išplėtoti savo idėjas iki tvarių sprendimų. Stipriausios idėjos gimsta ten, kur susitinka įvairios perspektyvos, todėl kviečiame į programą registruotis visų sričių ir kursų studentus, kurie domisi verslumu ir siekia kurti tvarias inovacijas.
Pirmoji tvariųjų sprendimų preakceleratoriaus sesija vyko 2024 m. rudenį, kai buvo pasiūlytos tvaraus verslo idėjos, apimančios elektroninių cigarečių vartojimo prevenciją, audinių gamybą iš kanapių pluošto, naudotos elektronikos prietaisų mainų platformą, sprendimus, skirtus intravertų socializacijai, ir kitas temas.
Vienos iš komandos narių Aistė Kundrotaitė ir Kamile Barzinskaitė kartu su kolegomis preakceleratoriuje tobulino bioremediacijos sprendimą miestams ir jų gyventojams.
„Komandoje plėtojome želdynų projektavimo programos idėją, kurios nepaleidome ir nuosekliai dirbame toliau. Pasibaigus mokymams, reguliariai organizuojame susitikimus, kurių metu analizuojame pažangą ir nuosekliai vystome savo idėją, taikydami įgytas žinias praktikoje. Šiuo metu esame teorijos rinkimo ir nuodugnios rinkos analizės etape“, ‒ sako komandos narės.
Medicinos fakulteto studentė Nemira Žilinskaitė-Tranas kartu su kolege Angela Vracar preakceleratoriuje nusprendė susikoncentruoti į mokslinių tyrimų tvarumo skatinimą.
„Preakceleratoriuje dalyvauti mus paskatino mūsų visuomenės sveikatos dėstytoja dr. Marija Jakubauskienė. Pasigilinusios į informaciją, supratome, kad tikrai norėtumėme išbandyti savo jėgas ir labiau susipažinti su tvarumu. Kolegė Angela ir aš sugalvojome išsamiau pasigilinti į mokslinių tyrimų tvarumo skatinimą ir sukūrėme tam skirtos platformos prototipą“, ‒ pasakoja N. Žilinskaitė-Tranas.
Pasak K. Barzinskaitės ir A. Kundrotaitės, preakceleratorius yra puiki galimybė įgyti teorinių ir praktinių verslumo srities žinių ir jas panaudoti kuriant tvarų verslą. Joms antrina ir N. Žilinskaitė-Tranas, pabrėždama komandinio darbo svarbą.
„Tikrai skatinu dalyvauti kitus studentus, nes darbas nedidelėje grupėje leido labiau įsigilinti, daugiau išmokti ir drąsiau klausti klausimų, išreikšti savo nuomonę. Aplinka buvo labai jauki, puikūs organizatoriai bei lektoriai“, ‒ sako N. Žilinskaitė-Tranas.
Programoje dalyvavusiems ir ją baigusiems bakalauro ir magistrantūros pakopų studentams bus suteikti 3 mokymosi visą gyvenimą kreditai, o doktorantams – 3 bendrųjų gebėjimų kreditai.
Visus, turinčius idėją, kaip pakeisti pasaulį, ir norinčius sužinoti, kaip šią idėją paversti realybe, kviečiame registruotis į tvariųjų sprendimų preakceleratorių. Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/C89FFevh6A. Registracija baigiama kovo 2 d.
Tvariųjų sprendimų preakceleratorius įgyvendinamas pagal projektą „Vilniaus universiteto tvariųjų sprendimų preakceleratoriaus kūrimas ir įgyvendinimas“ ir finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.
Daugiau informacijos apie Europos Sąjungos investicijas galite rasti čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!