VACCELERATE yra klinikinių tyrimų tinklas, skirtas COVID-19 vakcinų tyrimams koordinuoti ir vykdyti. Tinklą sudaro akademinės institucijos iš įvairių Europos šalių, o sklandžią viso tinklo veiklą koordinuoja ir jam vadovauja mokslininkai iš Kelno universiteto (Vokietija). Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos yra vienas iš šio tinklo partnerių, projekto koordinatorė Lietuvoje – prof. Ligita Jančorienė.
Siekiant paspartinti klinikinius tyrimus, vienas iš VACCELERATE siekių yra sukurti savanorių registrą, kad klinikiniais tyrimais besidomintys žmonės, norintys prisidėti prie mokslo pažangos, ir klinikinių tyrimų organizatoriai galėtų greičiau rasti vieni kitus. Šiuo metu kviečiami registruotis savanoriai Lietuvoje.
Sutikimas dalyvauti savanorių registre neįpareigoja būtinai dalyvauti klinikiniame tyrime. Šis registras suteiks galimybę mokslininkams ar tyrimų organizatoriams kreiptis į savanorius, informuoti apie vykstantį tyrimą (jei jis atitiks savanorio profilį) ir pasiūlyti jame dalyvauti. Šis registras yra skirtas suaugusiems ir vaikams (nepilnamečiai gali būti registruojami tėvų ar globėjų).
Registras jau veikia tokiose Europos šalyse, kaip Airija, Austrija, Graikija, Ispanija, Kipras, Lietuva, Norvegija, Portugalija, Vokietija, Švedija, Turkija, ir yra įgyvendinamas Belgijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Izraelyje bei Nyderlanduose. Į VACCELERATE veiklą Vokietijoje šiuo metu įsitraukė jau beveik 36 000 savanorių.
VACCELERATE tinklas kaupia ir siūlo ekspertines žinias apie COVID-19, aktyviai dalyvauja vykdant mokslinius tyrimus, pavyzdžiui, vakcinų veiksmingumo tyrimus keičiantis SARS-CoV-2 atmainoms ar atliekant tyrimus vaikų, nėščiųjų, imunosupresinių asmenų populiacijoje ar tiriant skirtingų vakcinų derinimo galimybes. Be COVID-19 tyrimų, tinklas plečiasi ir į kitas aktualias infekcinių ligų sritis, pvz., poliomielito, gripo, RSV ir kitų susirgimų.
Visą informaciją apie savanorių registraciją galite rasti čia
Maloniai kviečiame prisijungti!
Komentarų nėra. Būk pirmas!