Balandžio 6 – birželio 9 d. vyko Vilniaus universiteto Vaikų universiteto pavasario–vasaros sesija. Joje surengta 16 paskaitų ir praktinių užsiėmimų Vilniuje ir Kaune, kuriuose dalyvavo beveik 650 vaikų nuo 8 iki 15 metų.
Chemijos fakulteto doktorantas M. Jonušis ir magistrantas V. Bieliūnas moksleiviams paaiškino, kas yra degimas, kuo skiriasi vienų medžiagų degimas nuo kitų. Mokslininkai vaikus sužavėjo cheminiais bandymais, kurie sukėlė daug triukšmo ir įvairių kvapų. VU Telekomunikacijų mokslo centro dėstytojai dr. R. Aleksiejūnas, doc. K. Svirskas ir dokt. J. Aleksandravičius pristatė telekomunikacijas, pademonstravo, kaip lazerio spinduliu perduodama muzika, sukūrė specialią GSM stotį. Kaip lavinti atmintį, kaip greitai ir kokybiškai prisiminti datas ir matematines formules, jauniesiems studentams atskleidė Filologijos fakulteto dėstytoja S. Markova. Dr. D. Ardoino su savo studentais papasakojo, kas sieja lietuvių, lotynų ir italų kalbas. Matematikos ir informatikos fakulteto dėstytojas dr. G. Alkauskas atskleidė muzikos ir matematikos panašumus. Ekonomikos fakulteto lektorė dr. L. Urbšienė supažindino su biržos veikimo principais ir moksleivius įtraukė į intensyvų simuliacinį žaidimą.
Fizikos fakulteto dėstytojas dr. J. Chmeliovas jauniesiems studentams parodė, kaip įvairių sričių mokslininkai sutelkia pastangas siekdami giliau suprasti fotosintezės ypatumus ir įgytas žinias pritaikyti modernioms technologijoms. Matematikos ir informatikos fakulteto lektorius, žaidimų kūrėjas dr. Ž. Ledas moksleiviams patraukliai papasakojo apie kompiuterinių žaidimų kūrimą, o Filologijos fakulteto dėstytoja V. Kazlauskienė – apie frankofoniją ir jos atsiradimo istoriją.
Kauno humanitariniame fakultete vykusios paskaitos taip pat sulaukė Vaikų universiteto studentų dėmesio. Gotikinio rašto meno dirbtuvėse, kurias vedė magistrantės A. Zakaravičiūtė ir I. Žekevičiūtė, moksleiviai mokėsi rašyti gotikiniu raštu. Ypatingas įvairių žaislų istorijas jie išgirdo prof. V. Jurėnienės paskaitoje „Ką kalba žaislai?“, į kurią atsinešė mylimiausius žaislus. Doktorantės L. Matusevičienės paskaitoje jaunieji studentai ne tik diskutavo apie asmeninius finansus, bet ir mokėsi taupyti, kad galėtų įgyvendinti didžiausias svajones. Lekt. dr. I. Šležaitė jauniesiems studentams paaiškino, kaip viduramžiais buvo rašomos knygos, o doc. G. Rumšienės paskaitoje vaikai mokėsi atpažinti, kada draugas sako tiesą, ir atsakyti į klausimą, ar visada tėvai ir mokytojai tiki tuo, ką patys sako. Doktorančių V. Seredžiūtės bei L. Buividavičiūtės pratybose jaunieji studentai skaitė, analizavo ir kūrė haiku. Doktorantė G. Vilutytė kartu su reklamos paslaptimis besidominčiais mokiniais valandėlei pavirto sekliais ir azartiškai tyrė reklamos bylą – aptarinėjo logotipus, mokėsi kūrybiškumo technikų.
Vaikų universiteto paskaitose ir praktiniuose užsiėmimuose dalyvavo net 90 moksleivių iš organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Širvintų, Bagaslaviškio, Salininkų, Pagirių, Raguvėlės ir Ukmergės vaikų dienos centrų, tarpininkaujant tarptautinei audito, mokesčių bei verslo konsultacijų paslaugų teikėjai „Ernst & Young Baltic“.
Vaikų universiteto organizatoriai labai dėkoja paskaitas skaičiusiems ir užsiėmimus vedusiems dėstytojams, moksleiviams, jų tėvams ir mokytojams.
Komentarų nėra. Būk pirmas!