Lapkričio 10 – gruodžio 19 dienomis vyko Vilniaus universiteto Vaikų universiteto rudens–žiemos sesija. Joje surengta 15 paskaitų ir praktinių užsiėmimų Vilniuje ir Kaune, dalyvavo 300 moksleivių nuo 8 iki 14 metų.
Gyvybės mokslų centro (GMC) docentė Ingrida Prigodina Lukošienė papasakojo, kaip grybai skirstomi pagal mitybos pobūdį, kurie žmonėms naudingi, kurie žalingi, kaip jie plinta, kokie organizmai panašūs į grybus. Mažieji dalyviai turėjo progą iš arčiau pasižiūrėti, rankose palaikyti grybų karalystės atstovų pavyzdžių.
VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius improvizuodamas didžiausiais Lietuvos vargonais pasakojo plačiai žinomą brolių Grimų pasaką apie Brėmeno muzikantus. Spalvingais registrais kuriamą muzika vaikai iliustravo piešiniais, o paskui galėjo patys pagroti rankomis ir kojomis.
Doktorantės Viktorija Seredžiūtė ir Lina Buividavičiūtė moksleivius supažindino su japonų poezijos žanru haiku. Jie spontaniškai kūrė eiles žiemos tema, sulaukė atsiliepimų ir patarimų. Kai kurie paskatinti dalyvauti haiku konkursuose.
Matematikos ir informatikos fakulteto dėstytojas dr. Almantas Juozulynas pateikė matematikos paradoksų pavyzdžių, Fizikos fakulteto docentė Vidita Urbonienė pamokė, kaip šviesa padeda atskleisti medžiagų savybes ir kaip susikonstruoti spektroskopą.
Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas Pavelas Bogdanovičius pasakojo, kokie gamtos dėsniai slypi už įprastų kasdienių reiškinių. Moksleiviai turėjo atsakyti į klausimus, pagrįsdami atsakymus elementariomis žiniomis apie vandens, oro, metalų ir įvairių buitinių prietaisų savybes.
GMC lektorė Audronė Meldžiukienė supažindino mažuosius su įvairių žiedų sandara, dauginimosi struktūromis, žiedadulkių įvairove, išaiškino žiedų bei žiedynų paskirtį, mokė dirbti su mikroskopu. GMC doktorantas Mantas Adomaitis pakvietė vaikus susipažinti su sraigių ir kitų moliuskų įvairove nagrinėjant kriaukles ir gyvus egzempliorius.
Kauno humanitariniame fakultete doc. Rasa Pušinaitė-Gelgotė kvietė į paskaitą „Daiktų ekonomika: kiek mums visko reikia?“, dr. Mantas Valukonis mokė, kaip nepritrūkti pinigų, doktorantas Paulius Boreika supažindino su savanorystės pagrindais. Dr. Virginija Vitkienė ragino aptarti žinomas ir sukurti naujas legendas, doc. Aistė Urbonienė supažindino su Švedijos kalba ir kultūra, Julija Vaitkevičiūtė parodė, kas yra kompiuterio viduje, doktorantė Dovilė Jankauskaitė atskleidė reklamos paslaptis.
Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Vaikų universiteto dėstytojams ir dalyviams.
Nuo 2009 m. VU Vaikų universitete įvyko 16 sesijų, 158 paskaitos, dalyvavo beveik 14300 moksleivių.
Komentarų nėra. Būk pirmas!