Šioje knygoje yra apmąstomas istorijos ir valstybės santykis – valstybės istorijos politikos formavimo prielaidos, kryptys ir vertinimo kriterijai. Pagrindinis šios knygos tikslas – įvardyti iššūkius ir įvertinti Lietuvos istorinės atminties diskurso veiksmingumą globalizacijos kontekste.
Pirmojoje knygos dalyje apmąstomas valstybės ir istorijos santykis, kuris padeda išryškinti valstybės atsako į mūsų laikų iššūkius institucines ir ideologines prielaidas. Antroji knygos dalis artikuliuoja šiandienių iššūkių tautinei valstybei esmę. Trečioje knygos dalyje aiškinamasi, koks yra realus politinis Lietuvos atsakas į suformuluotus iššūkius Lietuvos valstybei. Knygos prieduose pateikiamos rekomendacijos istorijos politikos formuotojams, grindžiamos atliktų tyrimų įžvalgomis.
Knygą sudarė šie TSPMI mokslininkai: prof. dr. Raimundas Lopata, dr. Justinas Dementavičius, dr. Liutauras Gudžinskas, prof. dr. Alvydas Jokubaitis, prof. dr. Vytautas Radžvilas, dr. Inga Vinogradnaitė, Simona Merkinaitė, taip pat istorikas, politologas dr. Česlovas Laurinavičius ir istorikas dr. Alvydas Nikžentaitis.
Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2014, 240 p., ISBN 978-609-459-371-0.
Komentarų nėra. Būk pirmas!