Šiemet Vilniaus universitetas (VU) ir UAB „TELE2“ pratęsė 2015 m. sausio mėn. 22 d. pasirašytą paramos sutartį, pagal kurią buvo įsteigtas vardinių stipendijų fondas trejų metų laikotarpiui, kasmet teikiant dvi 500 EUR dydžio stipendijas.
Šios vardinės stipendijos skiriamos už tais metais apgintus geriausius bakalauro baigiamuosius darbus Telekomunikacijų ir M2M technologijų srityje. Jomis siekiama paskatinti gabius Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto (VU FF) studentus siekti geresnių studijų rezultatų ir dalyvauti moksliniuose tyrimuose Telekomunikacijų srityje ir siekti karjeros Telekomunikacijų ir M2M technologijų srityje.
„Mūsų, kaip ir VU FF, uždavinys yra inovacijų diegimas ir naujų technologijų kūrimas telekomunikacijų srityje. Bendradarbiaujame ir dirbame kartu su Vilniaus universitetu, kad ateityje žmonės turėtų galimybes naudotis dar pažangesnėmis technologijomis ir naujomis paslaugomis“, – sakė Petras Masiulis, „TELE2“ generalinis direktorius.
Bendradarbiaujant Vilniaus universiteto Fizikos fakultetui ir „TELE2“ 2015 m. sausį atidaryta Telekomunikacijų mokslo centro M2M (Machine-to-machine) laboratorija studentams atveria daugiau galimybių mokytis naujausių informacinių technologijų ir kurti inovatyvius technologijų plėtros projektus, kurie ateityje gali peraugti į rimtus verslo planus.
2018 m. UAB „TELE2“ vardinė stipendija buvo paskirta FF studentei Kotrynai Tamulynaitei už darbą „Korinio ryšio LTE tinklo tyrimas su Huawei Genex Probe“. Darbo vadovas – Telekomunikacijų mokslo centro vadovas doc. Kęstutis Svirskas. Šiame darbe Kotryna išsiaiškino visą eilę dalykų apie korinio ryšio technologiją, LTE architektūrą, sritis aplink konkrečią bazinę stotį, kurioje ryšio sąlygos atitinka kokybės reikalavimus, kokią įtaką ryšio kokybei turi sezoniniai pokyčiai, kaip keičiasi ryšio sąlygos įvairiu paros metu ir pan.
Kotryna Tamulynaitė studijavo Telekomunikacijų fiziką ir elektroniką, jai teko perprasti daugybę elektroninių schemų ir signalų, moduliacijų, nagrinėti signalo sklidimo dėsningumus realioje aplinkoje ir dar daug kitų dalykų. Kotryna yra tyrėja, todėl norėjo pati betarpiškai pajusti, pamatyti, išmatuoti, „pačiupinėti“ šiuos signalus, kad auditorijoje nagrinėtos teorinės konstrukcijos taptų kūnu ir krauju, giliu vidiniu įsitikinimu.
Telekomunikacijų technologijos sparčiai tobulėja, gabių studentų poreikis nuolat auga, todėl verslas siekia tinkamai motyvuotus studentus pritraukti į jiems aktualias sferas kuo anksčiau. Šių metų pavasarį UAB „Wilibox“ ir Vilniaus universitetas pasirašė paramos sutartį ir įsteigė vardinių stipendijų fondą, pagal kurį papildomai bus teikiamos dar keturios 500 EUR stipendijos – po dvi kiekvieną semestrą. Šios stipendijos yra specializuotos ir bus skiriamos už mokslinius tyrimus telekomunikacijų srityje: projektuojant, gaminant ir tiriant antenas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!