Artėjant 450 metų jubiliejui Vilniaus universiteto (VU) biblioteka rengiasi išleisti išsamią istoriją, rūpestingai aprašo savo veiklą, kolekcijas, istorinius interjerus, baldus. Dvi Dailės akademijos doktorantės Aistė Dičkalnytė (dabar jau apsigynusi daktaro disertaciją) ir Eglė Bagušinskaitė kruopščiai ištyrinėjo ir aprašė istorinius baldus. Tyrėjos atkreipė dėmesį ir į išskirtinę seifinę spintą rektorato koridoriuje, kuri nepriklauso bibliotekai, taigi nebus aprašyta knygoje. Tokia proga nutarėme pasidalyti dailėtyrininkių surinkta informacija ir detaliau informuoti besidominčius išlikusiais vertingais objektais.
Taigi universiteto centriniuose rūmuose – 4 tokios spintos. Viena, matyt, dėl savo vertės ir grožio atsidūrė Istorijos fakultete, kita stovi rektorato antrojo aukšto koridoriaus gale. Dar viena seifinė spinta – rektoriaus kabinete, o ketvirtoji – ten, kur kadaise, matyt, ir turėjo stovėti pagal paskirtį – Finansų departamente, buvusioje kasoje.
Išskirtinės išvaizdos seifinės spintos pagamintos Sankt Peterburge, Franco Sangalli (Франц Карлович Cан-галли, 1824–1908) dirbtuvėje. Menotyrininkės teigia, kad ši dirbtuvė buvo įsteigta 1853 m. Tokios metalinės spintos XIX a. pab. – XX a. pr. Vilniuje buvo labai paklausios ir naudojamos vertingiems dokumentams ir smulkiems daiktams saugoti. Labai sunkiose, masyviose ir ugniai atspariose seifinėse spintose saugodavo turtą nuo gaisrų ir vagysčių. Šių spintų puošybos elementai atkartoja to laikotarpio baldų puošybą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!