Šių metų kovą Studijų kokybės vertinimo centras Vilniaus universiteto veiklą įvertino teigiamai. Vilniaus universitetas akredituojamas maksimaliam šešerių metų laikotarpiui.
Vilniaus universiteto išorinį veiklos vertinimą 2013 m. spalio mėn. pasitelkęs ekspertus iš užsienio atliko Studijų kokybės vertinimo centras. Pagal SKVC nustatytas sritis buvo vertinamas strateginis valdymas, studijos ir mokymasis visą gyvenimą, mokslo veikla, poveikis regionų ir visos šalies raidai, taip pat buvo kreipiamas dėmesys į veiklos kokybę, išteklių panaudojimo efektyvumą, galimybę tobulinti ir tęsti veiklą. Visos sritys buvo įvertintos teigiamai, kartu pateiktos rekomendacijos, kaip tobulinti universiteto veiklą.
Ekspertai išskyrė Vilniaus universiteto veiklos teigiamus bruožus, pirmiausia siekį tapti pasaulinio lygio universitetu, nusistačius konkrečius tikslus ir numačius reikalingas priemones. Atkreiptas dėmesys ir į universiteto įsipareigojimą nuolat tobulėti mokslo srityje, reguliariai atnaujinti įrangą ir kitus išteklius, toliau kurti kokybės kultūrą. Ekspertai gyrė universitetą už nuostatas ir esamą praktiką skatinant universiteto studentų judrumą. Pritarta studentų atstovybės veiklai ir iniciatyvoms.
Suprasdami universiteto išskirtinumą ir misiją, ekspertai pateikė rekomendacijų, kurios padėtų universitetui žengti pirmyn įgyvendinant numatytus siekius. Pažymėta, kad nepakankamai dėmesio skiriama išorinei aplinkai ir neįvertinta rizika dėl vykstančių pokyčių, dėl kurių gali tekti greitai spręsti iškilusias problemas. Perdėtas universiteto istorinės reikšmės ir tradicijų akcentavimas gali trukdyti būti lankstiems ir inovatyviems, o tai sėkmingo universiteto skiriamasis bruožas pasaulinėje rinkoje. Praeities pasiekimų ir dabarties iššūkių balansas turi tapti vienu svarbiausių motyvų tobulinant universiteto veiklą. Atkreiptas dėmesys ir į pernelyg didelę autonomiją, kuria naudojasi fakultetai, katedros ir kiti padaliniai. Didžioji dalis veiklos padaliniuose vykdoma neatsižvelgiant į bendras universiteto taisykles, lūkesčius ar reikalavimus, todėl ji itin skirtinga ir nenuosekli. Ekspertai pažymėjo, kad tokia autonomija nėra tvari ir pageidautina, eliminuojama galimybė sukurti bendrą akademinės kokybės ir standartų sampratą. Universitetui rekomenduota pasinaudoti numatomais valdymo pokyčiais ir peržiūrėti valdymo struktūrą, nustatant ir įgyvendinant bendrus veiklos reikalavimus.
Universitetas išoriškai vertinamas jau nebe pirmą kartą. 2004 m. ir pakartotinai 2011 m. universiteto prašymu vertinimą atliko Europos universitetų asociacijos ekspertai. Tuomet pažymėta, kad gerindamas savo veiklos kokybę universitetas atsižvelgė į daugelį dar 2004 m. ekspertų pateiktų svarbiausių rekomendacijų ir padarė nemažą pažangą mokslo valdymo, dėstytojų, mokslininkų kompetencijos tobulinimo, studentų įtraukimo į universiteto valdymą ir pan. srityse. Atsižvelgiant į ekspertų išvadas ir būtinybę užtikrinti strateginės veiklos tąsą, sudaryta strateginės veiklos stebėsenos ir koordinavimo darbo grupė, kuri koordinuos visas su strateginio plano įgyvendinimu susijusias veiklas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!