Europos aukštojo mokslo erdvei priklausančios aukštosios mokyklos, tarp jų ir Vilniaus universitetas, dalyvauja Europos universitetų asociacijos kartu su partneriais – Vokietijos rektorių konferencija ir Škotijos kokybės užtikrinimo agentūra organizuojamame aukštojo mokslo institucijų kokybės kultūros tyrime.
Europos aukštojo mokslo erdvei priklausančios aukštosios mokyklos, tarp jų ir Vilniaus universitetas, dalyvauja Europos universitetų asociacijos kartu su partneriais – Vokietijos rektorių konferencija ir Škotijos kokybės užtikrinimo agentūra organizuojamame aukštojo mokslo institucijų kokybės kultūros tyrime.
Aukštojo mokslo kokybė yra esminis Europos aukštojo mokslo erdvės tikslas, kurį siekiama įgyvendinti kuriant ar palaikant jau veikiančius kokybės užtikrinimo mechanizmus instituciniu, nacionaliniu ir Europos mastu.
Berlyno komunikate (2003 m.) įtvirtinta nuostata, kad pagrindinė atsakomybė už kokybės užtikrinimą tenka aukštojo mokslo institucijai. Siekiant padėti kurti kokybės užtikrinimo mechanizmus instituciniu ir nacionaliniu mastu, buvo parengtos ir Bergeno komunikate (2005 m.) priimtos vadinamosios aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo nuostatos. Plečiant šią veiklą, vėliau (2008 m.) įsteigtas ir Europos aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo agentūrų registras.
Iki šiol nėra žinoma, kaip Europos aukštojo mokslo erdvei priklausančios aukštojo mokslo institucijos įgyvendino minėtas aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo nuostatas. Todėl gimė poreikis tirti aukštojo mokslo institucijų kokybės kultūras. Šio tyrimo tikslas – įvertinti aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo procesus instituciniu lygiu ir numatyti tolimesnius žingsnius gerinant aukštojo mokslo kokybę. Į tyrimą įtraukti ir aukštojo mokslo politikos dalyviai, kiti dalininkai. Tyrimas vykdomas remiantis Europos universitetų asociacijos kokybės kultūros projektu (2002–2006 m.), kurio tikslas – identifikuoti pagrindinius principus, skirtus efektyviai kokybės kultūrai aukštojo mokslo institucijose plėtoti.
Kokybės kultūros aukštojo mokslo institucijose tyrimas siekia:
1) išanalizuoti kokybės užtikrinimo situaciją aukštojo mokslo institucijose ir sudaryti jau sukurtų vidinio (institucinio) kokybės užtikrinimo mechanizmų žemėlapį;
2) atrasti, išanalizuoti ir paskelbti geros kokybės užtikrinimo aukštojo mokslo institucijose patirties pavyzdžius.
Tyrimui pasitelkti metodai – anketavimas (pirmajam uždaviniui įgyvendinti) ir interviu (antrajam uždaviniui įgyvendinti). Anketavimas vykdomas 2010 m. vasario–kovo mėnesį, o interviu bus atliekami iki 2010 m. gruodžio mėnesio. Tyrimą planuojama baigti ir jo rezultatus paskelbti iki 2011 m. rugsėjo mėnesio.
Tyrimo anketą sudaro keturi klausimų blokai: bendro pobūdžio klausimai apie aukštojo mokslo instituciją, klausimai apie institucijoje įdiegtą/diegiamą kokybės užtikrinimo sistemą, klausimai apie kokybės užtikrinimo priemones studijų procese, atviri klausimai.
Vilniaus universitetas, būdamas Europos aukštojo mokslo erdvės narys, jau dalyvavo įgyvendinant pirmąjį tyrimo uždavinį. Ketinama prisidėti ir prie antrojo uždavinio įgyvendinimo – dalyvauti rengiamame interviu, kurio metu bus siekiama identifikuoti geros aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo praktikos pavyzdžius institucijoje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!