Vasario 19–22 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks 16-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Tarp gausybės dalyvių, kaip ir kasmet, dalyvaus ir Vilniaus universitetas.
Vasario 19 d., ketvirtadienis, Bičiulių diena
12 val. Konferencijų salė 5-5
Knygos „Istorijoje ir auditorijoje: Petronėlės Česnulevičiūtės devyniasdešimtmečiui“ pristatymas. Dalyvauja O. Česnulevičiūtė, V. Daujotytė-Pakerienė, V. Juknaitė, K. Urba (VU).
12 val. Konferencijų salė 5-2
Paskaita „Saugumas informacinėje erdvėje“. Dalyvauja T. Čeponis ir K. Zikaras iš Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento. Specialistai atsakys į klausimus, kas yra informacinis karas, informacinės operacijos, psichologinės operacijos, propaganda, kodėl visa tai taip plačiai naudojama XXI a., papasakos apie propagandos kanalus, priemones, tipus ir technikas, knygų naudojimą informacinei įtakai.
14 val. Konferencijų salė 5-2
Paskaita-diskusija „Plagiato detektyvas“. Dalyvauja S. Preidys, I. Krivienė, S. Trumpulytė, G. Gailiūtė (VU). Rengdami studijų ir mokslo darbus naudojamės kitų sukurtais rezultatais, tik panaudojimo būdas ir laipsnis gali skirtis. Vienais atvejais tai vadinama akademiniu sąžiningumu, kitais – plagiatu. Plagiato detektyvą gali padėti išaiškinti eLABa sistemoje veikianti EPAS (dokumentų sutapties nustatymo) posistemė – nuo šių metų sausio ją pradėjo naudoti visos Lietuvos mokslo ir studijų institucijos. Kviečiame padiskutuoti, ar eLABa „seklys“ sudrausmins nesąžininguosius ir koks seklys galėtų aptikti plagiatą grožinės literatūros kūriniuose.
14 val. Konferencijų salė 5-3
Projekto „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje“ pristatymas. Dalyvauja V. Galvanauskaitė, N. Šulgienė, folklorinis ansamblis „Ratilio“ (VU).
18 val. Forumas-LRT studija
Tomo Vaisetos knygos „Nuobodulio visuomenė: kasdienybė ir ideologija vėlyvuoju sovietmečiu (1964–1984)“ pristatymas. Dalyvauja autorius, V. Liepuonius, A. Narušytė, A. Švedas („Naujasis Židinys-Aidai“).
Vasario 20 d., penktadienis, Ilgasis penktadienis
14 val. Konferencijų salė 5-1
Alvydo Jokubaičio ir Raimundo Lopatos knygos „Lietuva kaip problema“ pristatymas. Dalyvauja autoriai, L. Varanavičienė („Tyto alba“).
17 val. Konferencijų salė 5-5
Manaro Hammado knygos „Vilniaus universitetas: semiotinis architektūros ir planų tyrimas“ pristatymas. Dalyvauja K. Nastopka, P. Jevsejevas, L. Mačianskaitė (VU).
Vasario 21 d., šeštadienis, Nekasdienių pasimatymų diena
11 val. Konferencijų salė 5-5
Projekto „Literatūros geografija“ ir Laimono Briedžio knygos „Poetic Cartography“ pristatymas. Dalyvauja autorius, G. Beconytė, M. P. de Sa Pereira, J. Snežko (VU).
12 val. Konferencijų salė 5-3
A. Bumblausko ir E. Gudavičiaus knygos „Būtovės slėpiniai“ pristatymas. Dalyvauja E. Mildažytė, E. Saviščevas, A. Švedas („Alma littera“).
17 val. Konferencijų salė 3-1
Vilijos Tarmagadzės knygos „Bendrojo ugdymo mokykla: akivarai ir kūlgrinda“ pristatymas. Dalyvauja autorė, V. Aramavičiūtė, R. Bartaševičius, Z. Nauckūnaitė (VU).
Vasario 22 d., sekmadienis, Šeimos diena
10 val. Forumas-LRT studija
Nerijos Putinaitės knygos „Trys lietuviškos Europos. Tauta, Europa, ES lietuviškoje tapatybėje“ pristatymas. Dalyvauja autorė, A. Bumblauskas, N. Šepetys, R. Vilpišauskas („Naujasis Židinys-Aidai“).
11 val. Konferencijų salė 5-5
Jono Dumčiaus knygos „Iš rankraščių palikimo: atsiminimai, laiškai“ pristatymas. Dalyvauja D. Dilytė, A. Kučinskienė, S. Povilaitis, V. Tapinienė (VU).
14 val. Konferencijų salė 3-2
Tomo Ramanausko ir Kristupo Saboliaus knygos „Žmogus, kuris žinojo viską“ pristatymas („Dega dangus“).
3 salės galerijoje (balkone) bus Bibliotekų erdvė, kurios pagrindinė koordinatorė ir organizatorė yra VU biblioteka.
3 salė 3.14. Šiemet Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą dalyvauja Lietuvos akademinių bibliotekų informacinių infrastruktūrų mokslui ir studijoms palaikymo ir plėtros konsorciumas (LABIIMSPP), kurio administruojanti institucija yra Vilniaus universitetas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!