Vasario 19 dieną, trečiadienį, Vilniaus universitetas (VU) ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai (Valdovų rūmų muziejus) pasirašys ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį. Sutarties pasirašymą palydės pianisto Petro Geniušo atliekami klasikiniai muzikos kūriniai.
VU Istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Rimvydas Petrauskas teigia, kad bendradarbiavimas jau vyksta, sutartis sukurs pamatus tolesniems bendriems projektams. „Mūsų fakultetas tikisi bendradarbiavimo keliose srityse. Valdovų rūmų muziejus yra gera praktikų vieta istorijos, archeologijos ir paveldosaugos studentams. Svarbūs bendri projektai, kuriuose galima derinti mokslo, studijų ir viešinimo aspektus. Numatomi ir akademinei bei platesnei visuomenei skirti renginiai – tai gera galimybė pristatyti naujesnius istorijos ir archeologijos pasiekimus platesnei auditorijai“, – sako prof. R. Petrauskas.
Bendradarbiavimo sutartimi VU ir Valdovų rūmų muziejus įsipareigoja dalytis darbo patirtimi, organizuoti bendrus renginius, konferencijas, seminarus, parodas, leisti mokslinius ir švietėjiško pobūdžio leidinius ir vykdyti kitus bendrus projektus, įtraukiant į juos studentus ir darbuotojus, Lietuvos ir užsienio partnerius. Sutartimi siekiama skatinti visuomenės švietimą, paveldo suvokimą, istorinės atminties puoselėjimą ir gyvybingumą šiuolaikiniame pasaulyje, pilietiškumo ir europinės tapatybės ugdymą, mokslinius ryšius ir mainus.
Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko teigimu, sutartis įprasmina bei gaivina ir istorinį VU ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ryšį „Juk XVI a. Vilniaus universiteto įkūrimo idėja buvo brandinama bei skatinama būtent mūsų valdovų aplinkoje. Savo privilegijomis Lietuvos didieji kunigaikščiai ir Lenkijos karaliai Žygimantas Augustas bei Steponas Batoras patvirtino kolegijos bei universiteto steigimą, o paskutinis Jogailaitis testamentu Vilniaus Alma Mater netgi padovanojo savo garsiąją biblioteką, sukauptą Valdovų rūmuose. Universitetas savo ruožtu tapo valstybininkų, kultūrininkų, mokslininkų kalve Lietuvai ir jos valdovo dvarui, – pasakoja dr. V. Dolinskas. – Taigi šiandien plėtojamas bendradarbiavimas su VU sugrįžta visai kita kokybe ir kitomis sąlygomis, tačiau neabejotinai išlaiko istorinę dvasią ir tradicijų tęstinumą.“
VU ir Valdovų rūmų muziejus keisis patirtimi ir žiniomis, įgyvendins visuomenei ir mokslo populiarinimui svarbius projektus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!