Kovo 31 d. Vilniaus universitete vyko šventiniai renginiai, skirti seniausios Lietuvos Alma mater 430-mečiui paminėti. Dieną Mažojoje auloje įvyko VU Tarybos ir Senato jungtinis posėdis. Jame rektorius akad. Benediktas Juodka pristatė metinę ataskaitą. Posėdžio metu taip pat buvo atidengti trys buvusių rektorių – Jono Bučo, Kazimiero Bieliuko ir Juozo Bulavo – portretai.
[youtube:https://www.youtube.com/watch?v=H5zSNaC_wxM]
Vakare įvyko renginys, į kurį buvo pakviesta visa Vilniaus universiteto bendruomenė. Prof. dr. Alfredas Bumblauskas jame perskaitė pranešimą „Vilniaus universitetas amžių tėkmėje“. „Lietuvoje sunkiai surasime senesnę instituciją negu Vilniaus universitetas“, – pažymėjo profesorius. Jis taip pat pasakojo apie sudėtingą istorinį VU kelią. Nors Vilniaus universitetas nėra pats seniausias Europoje (kad ir vienas iš seniausiųjų Rytų Europos regione), tačiau pirmauja pagal tai, kiek nedaug laiko praėjo nuo šalies apkrikštijimo iki universiteto įkūrimo.
Sakydamas sveikinimo žodį VU rektorius akad. Benediktas Juodka pažymėjo, kad įkūrimo metu Vilniaus universitetas buvo labiausiai į Rytus nutolęs Europos universitetas. „Karalius (Steponas Batoras – V. D.) rašė savo privilegijoje, cituoju: „Universitetas bus tarsi aikštė Šiaurėje, į kurią, tarytum į geriausią mokslų mugę, rinktųsi aplinkinių kraštų studentai mokslo ir katalikiškojo tikėjimo semtis“. Mieli kolegos, taip ir buvo. Vilniaus universitetas tapo daugelio europiečių studijų vieta“, – sakė rektorius.
Kalbėdamas apie universitetą B. Juodka neslėpė ir nuogąstavimų dėl VU dabarties ir ateities. „Visais laikais mūsų senoji Alma mater išliko labai svarbiu valstybės kultūros ir mokslo šviesuliu. Tikiuosi, kad taip yra ir šiandien, ir bus rytoj. Praėję metai buvo labai sėkmingi VU, tačiau šiandien universiteto laukia nauji iššūkiai“, – patikino rektorius. Jis apgailestavo, kad naujojo Mokslo ir studijų įstatymo projekto kūrėjai nemano, jog Vilniaus universitetas „gerokai kitoks“ negu visi kiti Lietuvos universitetai ir juo labiau 28 kolegijos. „Kol kas universitetui numatomas eilinės viešosios įstaigos statusas, o juk mūsų strategijoje nurodytas nacionalinio universiteto statuso siekis“, – priminė B. Juodka. Kartu rektorius išreiškė viltį, kad viskas bus gerai, ir pasveikino VU bendruomenę bei universiteto bičiulius su jubiliejiniais metais.
Iškilmėse dalyvavo ir Lietuvos respublikos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Sveikindamas universiteto bendruomenę jis prisiminė VU 400 metų jubiliejaus minėjimą, kuris, pasak jo, buvo „laisvo oro gūsis tuometinei mūsų visuomenei – visam Vilniui, visai šaliai“. „Kiekvienas universitetas, o ypač – šis, šimtmečiais didžiuojąsis savo istorija, visada buvo ir bus vieta diskusijai, tiesos ieškojimui, pažinimo džiaugsmui ir judėjimui į priekį“, – pažymėjo G. Steponavičius.
Per iškilmes įvyko tradicinis Vilniaus universitetui nusipelniusių žmonių apdovanojimas. Rektorius taip pat suteikė Vilniaus universiteto mecenato vardą UAB „Berlin-Chemie Menarini Baltic“ (BCMB). Tai liudijantis sertifikatas buvo įteiktas BCMB vadovui Algimantui Blažiui, kuris ir pats yra universiteto auklėtinis. Prieš dvylika metų A. Blažio vadovaujama įmonė pradėjo materialiai remti VU Medicinos fakultetą. Per tą laiką su BCMB pagalba buvo modernizuotas Anatomijos katedros prozektoriumas, suremontuotos kai kurios Medicinos fakulteto teorinių katedrų auditorijos. BCMB taip pat nuolat remia įvairius studentų renginius, fakulteto dėstytojų knygų leidybą.
Po oficialiosios dalies įvyko Vilniaus universiteto merginų choro „Virgo“ ir Vilniaus universiteto kamerinės muzikos ansamblio koncertas.
[youtube:https://www.youtube.com/watch?v=7CxP-jGwkJY]
Komentarų nėra. Būk pirmas!