Naujausiame Kylančios Europos ir Centrinės Azijos universitetų reitinge (QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia, EECA) Vilniaus universitetas (VU) išlaiko aukštą poziciją geriausių regiono aukštųjų mokyklų sąraše.
VU, surinkęs 78,56 taško iš 100 galimų, EECA reitinge užima 20 vietą. Šiemet VU patenka tarp 5 proc. geriausiai pasirodžiusių reitinguose vertinamų institucijų.
Palyginti su praėjusiais metais, šių metų reitinge pagerėjo akademinės reputacijos (angl. Academic Reputation) vertinimas – 87,4 taško (2019 m. buvo 86,2), reikšmingai pagerėjo tarptautinio mokslinių tyrimų tinklo vertinimas – 97,9 taško. Taip pat pakilo ir akademinio personalo / studentų (angl. Faculty Student) vertinimo rodiklis – 82,4 taško (2019 m. buvo 80,8).
Vertinant mokslinės produkcijos rodiklius ir citavimų skaičių pagal Scopus indeksą, VU aukščiausioje pozicijoje yra gamtos mokslų, gyvybės mokslų ir medicinos, inžinerijos ir technologijų sritys.
EECA reitinge buvo vertinami Rytų ir Vidurio Europos bei Centrinės Azijos šalių universitetai. Šiam reitingui sudaryti naudojami tie patys duomenys, kaip ir rengiant pasaulinį universitetų reitingą „QS World University Rankings“, tačiau pakeičiami rodiklių svoriai, taip pat įvedami nauji rodikliai, tokie kaip akademikų, turinčių daktaro laipsnį, skaičius, universiteto matomumas internete pagal „Webometrics“ universitetų matomumo internete vertinimą, mokslinių darbų citavimo dažnis.
„QS World University Rankings“ sudaromas vertinant akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, santykį tarp studentų ir dėstytojų, citavimo indeksą, užsienio dėstytojų ir studentų skaičių. Šių metų birželio mėnesį skelbtame pasaulio universitetų reitinge VU užima 423 vietą.
Komentarų: 1
2020-12-19 16:00
copyAišq ir nė žodžio, kad jau antri metai iš eilės VU krenta šiame reitinge… Blogiausias VU rodiklis VU darbuotojų skaičius turintis PhD, įvertintas 1-tu iš 100. Kas bus kai prisijungs ŠU?