Šią savaitę baigiasi pagrindinis priėmimas į aukštąsias mokyklas, kviečiantis abiturientus rinktis bakalauro ir vientisąsias studijas. Vilniaus universitetas (VU) išlieka populiariausiu stojančiųjų pasirinkimu. Nuo birželio pradžios studijas VU pasirinko per 16 tūkst. stojančiųjų.
Studijų programų populiarumo tendencijos išlieka panašios į praėjusių metų: per pirmąjį pagrindinio priėmimo etapą stojantieji daugiausia rinkosi socialinių, sveikatos, informatikos mokslų, verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių programas. Populiarumu išsiskiria medicinos, psichologijos ir teisės studijų programos, jas rinkosi daugiausia stojančiųjų.
VU šiemet siūlo per 140 bakalauro studijų programų. Stojantieji į VU turi galimybę pasirinkti studijas Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose. VU Filologijos fakultetas siūlo naujas studijų programų specializacijas – ukrainistiką ir korėjistiką. Kauno fakultetas taip pat kviečia rinktis naujas studijų programų specializacijas: lietuvių filologiją ir reklamą: kūrybiškumo ir skaitmeninės retorikos studijas bei audiovizualinį vertimą: skaitmeninio turinio prieinamumą. Šiaulių akademija pirmąjį kartą kviečia rinktis socialinės pedagogikos ir ankstyvojo ugdymo studijas ir dalyko pedagogikos anglų kalbos ir lietuvių kalbos bei literatūros, matematikos ir informatikos specializacijas.
Nuo 2023 m. į VU bakalauro ar vientisąsias studijas įstojusiems studentams suteikiama galimybė ne tik studijuoti pagrindinę studijų programą, į kurią jie įstojo, bet ir savarankiškai pasirinkti dalį studijuojamų dalykų. Individualiosios studijos – nuo antrojo semestro arba vėliau studentų laisvai pasirenkama studijų dalis, kurią gali sudaryti pagrindinės studijų krypties, kitų studijų krypčių dalykai, gretutinės studijos, skirtos įgyti papildomų kompetencijų, per 20 užsienio kalbų, bendrųjų universitetinių studijų dalykai, tarpkryptiniai dalykai.
Be to, VU, siekdamas mažinti socialinę atskirtį ir paskatinti moksleivius iš socialiai pažeidžiamų šeimų siekti aukštojo mokslo, kviečia rinktis studijas lyderiaujančiame Lietuvos universitete ir pretenduoti į specialią 450-mečio stipendiją. Gabūs, bet finansinių resursų stokojantys abiturientai turės galimybę pasinaudoti šia 3000 eurų dydžio stipendija – tokios bus įteiktos bent 100 būsimų studentų. Paraišką gauti stipendiją 2023–2024 studijų metais galima teikti iki liepos 28 d. Informacija stojantiesiems apie 450-mečio stipendiją pateikiama čia.
Jei dar neapsisprendėte, kurią studijų programą rinktis, ir turite klausimų dėl priėmimo eigos, konkursinio balo, studijų finansavimo, prašymo pildymo eigos ir kt., juos užduoti ir sužinoti atsakymus galite nuotolinėje konsultacijoje su VU Studentų priėmimo poskyrio vadovu Artūru Šalčiu.
„Kartais iš būsimo studento pasirinkimų sąrašo matyti, kad jis rinkosi daug įvairių studijų programų. Tai parodo, jog asmuo turėjo abejonių, galbūt neturėjo tikslios karjeros orientacijos ar nepasikonsultavo. VU ir vasarą turi studijų konsultantų, dirbančių įvairiu laiku. Be to, mes vykdome ir nuotolines konsultacijas, kurias vedu ir aš pats, jose atvirai atsakome į kylančius klausimus. Šią informaciją mes suteikiame ne tik stojantiesiems, bet ir tėvams“, – į konsultacijas kviečia VU Studentų priėmimo poskyrio vadovas A. Šaltis.
Registruotis į nuotolinę konsultaciją galite čia.
Liepos 28 d. 12.00 val. baigiasi pagrindinis priėmimas į aukštąsias mokyklas, kviečiantis abiturientus rinktis pirmosios pakopos studijas. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti iki rugpjūčio 4 d. 16 val. tiek elektroniniu būdu, tiek atvykę į aukštąją mokyklą. Rugpjūčio 7–10 d. stojantieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomo priėmimo pirmajame etape, o rugpjūčio 21–24 d. – antrajame etape.
Daugiau informacijos galite rasti LAMA BPO internetinėje svetainėje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!