Birželio 1 d. prasideda jubiliejinis, dvidešimtasis, mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Vilniaus universitetas (VU) kviečia atvykti į savo erdves ir tiesiogiai ar virtualiai susitikti su mokslininkais 44 renginiuose.
Birželio 1–9 d. vykstančio festivalio metu VU pakvies moksleivius susitikti Vilniuje ir Šiauliuose. Festivalio dalyviams duris atvers VU Molėtų observatorija, kur astronomas Saulius Lovčikas kvies pažinti dangaus kūnus ir visatos dėsnius.
Fizikos fakulteto Cheminės fizikos institutas atvers duris, kad festivalio dalyviai galėtų patirti, ką reiškia tyrinėti kvantinės biologijos reiškinius su VU superkompiuteriais. Jiems talkins mokslininkai doc. Mindaugas Mačernis ir prof. Juozas Šulskus.
Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga VU mokslininkai kvies geriau pažinti sostinę ir jos ypatumus. VU Zoologijos muziejuje moksleiviai galės susipažinti su praeities ir ateities Vilniaus biologine įvairove. VU meteorologijos stotis padės išsiaiškinti, kiek ir kokių skirtingų klimatų galima aptikti mieste. VU paskaitose bus galima sužinoti, kur gimė krivių krivaitis Lizdeika, kas prieš kelis šimtmečius išgelbėjo Vilniaus mergaites nuo Bazilisko.
Protmūšių gerbėjai birželio 2 d. galės susitikti matematiniame protmūšyje „Erdvėlaivis Žemė“ VU Matematikos ir informatikos fakultete. Duris atvers VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Geologijos muziejus.
VU mokslininkai supažindins su technostresu darbe, smegenų lytimi, mėgins atsakyti į klausimus, ar augalai jaučia ir kaip toli driekiasi mūsų atsakomybės ribos.
Šiauliuose bus galima įsidiegti gyvūnų atpažinimo sistemą, naudojant „Lego Spike“ programavimo aplinką sužinoti apie ateities maistu vadinamus valgomuosius vabzdžius ir, trumpam tapus inžinieriumi, gaminti balionu varomas mašinas.
Festivalio renginiai taip pat vyks Rokiškyje, Šalčininkuose, Krakiuose, Girionių parke Kauno rajone, Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykloje Lenkijoje, Salaspilio mieste Latvijoje.
Nuo 2014 m. vykstantis festivalis yra tapęs didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje. Šiemet jo renginiai vyksta 17 miestų ir rajonų, renginių skaičius viršija keturis šimtus. Kuriant mokslo festivalio programą dalyvauja šimtai mokslininkų, doktorantų, studentų ir net gimnazistų.
Festivalio renginiai nemokami, bet registracija į juos būtina: www.mokslofestivalis.eu/renginiai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!