• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

Vilniaus universitetas pradeda paramos kampaniją režimo persekiojimą patyrusiems baltarusių studentams ir mokslininkams

Vilniaus universitetas | 2020-11-20 07:00 | Komentarų: 1
Pranešimai spaudai

Vilniaus universitetas (VU) kartu su Vilniaus universiteto fondu pradeda paramos lėšų rinkimo kampaniją, siekdamas suteikti galimybę studijuoti didesniam Baltarusijos piliečių skaičiui, taip pat priimti režimo persekiojamus mokslininkus. Akcija skelbiama suintensyvėjus Baltarusijos oficialiosios valdžios represijoms prieš šios šalies akademinę bendruomenę, kai masiškai iš universitetų šalinami studentai, dėstytojai ir mokslo darbuotojai dėl jų pilietinės ar politinės veiklos.

Iki šiol, reaguodamas į nesibaigiančius politinius neramumus kaimyninėje šalyje, VU priėmė apie 90 Baltarusijos piliečių. Daugiau nei pusšimtis jų jau studijuoja bakalauro, likę – magistrantūros pakopoje.

Daliai studentų VU skyrė LDK stipendijas – atleido nuo studijų mokesčio, o gabiausiems skiriamos ir papildomos paskatos – 200 eurų dydžio mėnesinė stipendija, skirta įsitvirtinti pirmaisiais studijų metais. Prie LDK stipendijoms finansuoti įkurto fondo jau prisidėjo ir verslo struktūros, dalį finansavimo padengs valstybė.

Anot VU rektoriaus prof. Rimvydo Petrausko, padėti baltarusiams VU įpareigoja bendra istorija ir solidarumas su kaimyninės šalies visuomene, o politinio režimo taikomos represijos negali tapti kliūtimi baltarusiams siekti išsilavinimo, plėtoti savo talentus akademinėje aplinkoje.

„Negalime likti abejingi Baltarusijoje vykstantiems procesams, juolab kad padėtis nerodo gerėjimo ženklų. Iki šiol visomis išgalėmis rėmėme šios šalies akademinę bendruomenę, o dar aktyvesnei paramai kviečiame susitelkti ir mūsų alumnus bei visus neabejingus piliečius ir organizacijas. Mūsų parama šiandien gali tapti mūsų kaimynų tautos išsilaisvinimo pagrindu. Taigi tai ir savotiška investicija į mūsų valstybės ateities saugumą“, – sako VU rektorius prof. R. Petrauskas.

VU šią savaitę pristatė „vieno langelio“ principu veikiančią tvarką, leisiančią iš Baltarusijos universitetų pašalintiems studentams tęsti savo studijas VU, jeigu jie atitiks VU keliamus reikalavimus. Daugiau apie tai informacijos galima rasti čia.

Prisidėti prie paramos akcijos galite čia.

Dalinkis:
  • tweet

Žymės: baltarusiaiBaltarusijaLDK stipendijaRimvydas PetrauskasVU rektorius

Naujausi straipsniai

  • Gyvenimo prasmės beieškant: kaip apie ją mąstyti ir ko tikėtis atradus?

    2025-12-04 - Komentarų: 0
  • VU mokslininkai siekia sukurti biojutiklį efektyvesnei vėžio diagnostikai

    2025-12-04 - Komentarų: 0
  • LMA Jaunosios akademijos pirmininku tapo VU fizikas doc. J. Vengelis, nariais išrinkti dar du universiteto mokslininkai

    2025-12-04 - Komentarų: 0

Susiję straipsniai

  • VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas Vienoje atidarė Lietuvos istorijai skirtą renginių ciklą

    2025-10-14 - Komentarų: 0
  • Baltarusija ir baltarusiai geopolitinio nestabilumo laikais: VU TSPMI vyks tarptautinė mokslinė konferencija

    2025-09-09 - Komentarų: 0
  • VU ir Ekonomikos ir inovacijų ministerija pasirašė susitarimą dėl ketinimų steigti Dirbtinio intelekto kompetencijų ir technologijų centrą

    2025-06-27 - Komentarų: 0

Komentarų: 1

  1. 2020-11-20 21:05

    s Atsakyti

    pirma pasirupinkit savo destytojais su juokingais atlyginimais

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

      Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2025 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt